Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​FSK nis misionin e parë paqeruajtës në botë, krerët institucionalë e cilësojnë ditë historike

Me ceremoni shtetërore është bërë zbarkimi i kontingjentit të Forcës së Sigurisë së Kosovës që do të marrë pjesë në…

Haradinaj: FSK shembulli më i mirë i ecjes sonë të përbashkët me ShBA dhe NATO

Në Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK) është mbajtur sot ceremonia për zbarkimin e kontingjentit  të FSK-së për misionin e…

Rama: Sot ditë historike për vendin, Kosova po bëhet pjesë e misionit të paqes

Në Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK) është mbajtur ceremonia për zbarkimin e kontingjentit  të FSK-së për misionin e parë…

​83 vjet nga zbulimi i naftës në Kuvajt

Burimet e para të naftës në Kuvajt janë zbuluar më 23 shkurt të vitit 1938, duke e bërë këtë shtet…

​FSK në mision paqeruajtës gjashtëmujor në Kuvajt, ja si do të përzgjidhen ushtarët

Kuvajti është shteti në të cilin Forca e Sigurisë së Kosovës do të shërbejë me mision paqeruajtës, përkrah ushtrisë amerikane.…

Kuvajti ndalon fluturimet nga Britania për shkak të rrezikshmërisë së lartë

Autoriteti i Aviacionit Civil të Kuvajtit shtoi Britaninë e Madhe në listën e vendeve me rrezik sot. Kjo do të…

Dy të tretat e deputetëve humbën ulëset e tyre në zgjedhjet parlamentare në Kuvajt

Dy të tretat e anëtarëve aktualë të Parlamentit të Kuvajtit, duke përfshirë edhe gruan e vetme në parlament, kanë mbetur…

82 vite nga zbulimi i naftës në Kuvajt

Burimet e para të naftës në Kuvajt janë zbuluar më 23 shkurt të vitit 1938, duke e bërë këtë shtet…
error: