Haradinaj-Kurtit: Dil nga rrethimi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i ka bërë thirrje kryeministrit Kurti për të dalur nga rrethimi.…

Haradinaj, Kurtit: Fajin mos e kërko te punëtorët por te vetja

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, i’u është drejtuar kryministrit Kurti përmes një postimi në Facebook duke i kërkuar atij që…

​Kurti shpalos gjashtë pikat: Serbia nuk ishte konstruktive në dialog

Kryeministri Albin Kurti, sot ka folur për herë të parë lidhur me takimin e tij të datës 18 gusht që…

​Mustafi: S’ka asnjë arsye që serbët në Kosovë të kenë më shumë të drejta se shqiptarët e Luginës

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafi deklaron se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë do të ndikojë në jetën e…

Nuk ka sinjale për marrëveshje, përfundon takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel

Ka përfunduar takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian…

Përfundoi raundi i dytë i takimit trepalësh në Bruksel

Në Bruksel ka përfunduar raundi i dytë i bisedimeve trepalëshe ndërmjet përfaqësuesve të Bashkimit Evropian me kryeministrin e Kosovës Albin…

Përfundon raundi i parë i takimit mes Kurtit e Vuçiqit në Bruksel

Ka përfunduar raundi i parë i takimit mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Ky…

Haradinaj thotë se Kurti duhet të tërhiqet: Reduktimet janë si pasojë e paaftësisë së qeverisë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se është koha që Albin Kurti të tërhiqet nga…

Zemaj shprehet i pakënaqur me qeverinë Kurti e quan të paaftë

Ish ministri i shëndetësisë, deputeti Armend Zemaj e ka cilësuar qeverinë Kurti si të paaftë pasi që, sipas tij, për…

Hoti çuditet me qeverinë Kurti

Ish kryeministri Avdullah Hoti ka reaguar përmes një statusi në facebook deri sa ka thënë  se taksat e qytetarëve po…