​Fatbardha Emini emërohet zëvendësministre e Administrimit të Pushtetit Lokal

ryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka emëruar sot Fatbardha Eminin, zëvendësministre në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal. Kryeministri…

​Florian Dushi emërohet zëvendësministër i Drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka emëruar sot Florian Dushin, zëvëndësministër në Ministrinë e Drejtësisë. Me këtë rast, kryeministri…

Kryeministri Kurti: Lëreni Ilijan të luajë lirshëm kudo që ai zgjedh

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas rastit të futbollistit serb 17 vjeçar nga Graçanica, Ilija Iviç, i cili prej tri…

​Kryeministrin Kurti e uron kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar telegram urimi nga kancelari Federal i Austrisë, Sebastian Kurz, i cili e ka…

​Luan Dalipi emërohet këshilltar kryesor i kryeministrit Kurti

Kryeministri Albin Kurti ka emëruar shef të stafit të tij, Luan Dalipin, për të cilin thotë se është i arsimuar…

Kurti: Njohja nga Xhamajka, fillim i mbarë për diplomacinë e Kosovës dhe qeverinë e re  

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, njohjen nga Xhamajka, e ka quajtur fillim të  mbarë për diplomacinë e Kosovës dhe qeverinë…

Haradinaj: Shteti është kapur nga Albini dhe Vjosa

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj po thotë se shteti i Kosovës sot është kapur nga Albin Kurti dhe Vjosa Osmani. “Sot shteti…

Kurti: Mbrojtja dhe mbështetja e prodhuesve vendorë, strategji e Qeverisë për zhvillim ekonomik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim Arian Zekën, drejtor ekzekutiv i Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë. Në…

​Xhavit Rexhaj emërohet zëvendësministër i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot Xhavit Rexhaj, zëvendësministër në Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe…

Agim Krasniqin emërohet zëvendësministër i Financave dhe Transfereve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka emëruar sot Agim Krasniqin, zëvendësministër në Ministrinë e Financave dhe Transfereve. “Duke i…
error: