Haradinaj: Opozita duhet t’i unifikojë me Qeverinë qëndrimet për Asociacionin

Ish-ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj ka thënë se opozita duhet t’i unifikojë qëndrimet e saj me qeverinë, për…

Haradinaj: Qeveria Kurti është në ikje, e ka humbur besimin

Qeveri në ikje e pa kredibilitet e ka quajtur kryetari i AAK-së, Qeverinë nën udhëheqjen e kryeministrit Albin Kurti. Ai…

Tahiri pas dështimit të Trustit: Besimi i 50% të qytetarëve të Kosovës u keqpërdor skajshmërisht sot nga Kurti

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, i ka dërguar një mesazh kryeministrit Kurti, përmes një video. Tahiri tha…

Kurti në Vjenë takohet me Lajçak flasin për anëtarësime në BE

I dërguari special i BE-së për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka falënderuar Grupin e Socialistëve Demokrat për ftesën në Samitin…

Kurti të martën pret në takim Lajçak-un

Të martën me fillim nga ora 09:00 kryeministri, Albin Kurti, do të takohet me Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian…

Kurti uron Zvicrën: Serbia nuk kalon

Kombëtarja e Zvicrës e mposhti sot Serbinë me shifrat 3:2, kështu edhe duke ia vulosur eliminimin nga Kampionati Botëror “Katar…

Nis takimi Borrell-Kurti

( I plotësuar) Tanimë ka nisur takimi në mes kryediplomatit evropian, Josep Borrell dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti. Borrell…

Limaj për Qeverinë Kurti: Lidhje nuk kanë me shtetin

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, e ka kritikuar Qeverinë Kurti për siç tha ai padituri, veçanërisht kur bëhet fjalë…

Osmani e Kurti takohen me presidentin Macron

Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë takuar në Paris presidentin e Francës, Emanuel Macron. Osmani e Kurti ndodhen…

Mos/Veprimi shtetëror i qeverisë!

Paralajmërimi i përfaqësuesve serb, se do të tërhiqen nga institucionet, shenjë që qeveria të vihet në veprim, që të mos…