Basha vizitoi familjen e patriotit Sherif Osman Langu

Në ditën e Kurban Bajramit, kur nderohet sakrifica dhe dashuria ndaj Zotit, kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha,…

Lëvizje të pakta ditën e Kurban Bajramit në sheshet e Prishtinës

Sot kur në të gjithë botën besimtarët myslimanë kremtojnë festën e Kurban Bajramit sheshet e Prishtinës nuk janë të mbushur…

Veseli: Gëzuar festën e Bajramit, me lutjen që ditë më të mira të vijnë për të gjithë

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli u ka uruar festë e Kurban Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë. Përmes një postimi në…

Shqipëri, politikanët urojnë festën e Kurban Bajramit

“Mirëmëngjes gëzuar Kurban Bajramin”, shprehet Kryeministri Edi Rama në urimin e tij. Ndërsa Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, në mesazhin…

Orlando uron për Kurban Bajram

Ambasadori italian në vendin tonë, Nicola Orlando, ka uruar besimtarët me rastin e Kurban Bajramit. Orlando nuk ka harruar të…

Osmani: Sot urojmë nga distanca që Bajramin e ardhshëm të festojmë afër njeri-tjetrit

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani uroi besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit duke iu dëshiruar shëndet, mirësi…

​Besimtarët myslimanë në Shqipëri festojnë Kurban Bajramin

Besimtarët myslimanë në Shqipëri festojnë sot Kurban Bajramin duke respektuar masat ndaj COVID-19. Kremtimi i kësaj feste kanë nisur që…

Limaj uron Kurban Bajramin, bën thirrje të respektohen udhëzimet e IKSHP dhe të BIK-ut

​Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ua ka uruar besimtarëve myslimanë festën e Kurban Bajramit. Limaj shkruan se sikurse Fitër…

Ali Ahmeti: Lutemi që kjo festë të sjellë mbarësi për kombin

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. “Përshëndetje në këtë…

Kurti uron Kurban Bajramin: Kjo festë na gjen të vënë në sprovë prej pandemisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka uruar besimtarët msylimanë për Kurban Bajram, duke thënë se kjo festë na gjen…
error: