Real Betisi fiton Kupën e Mbretit pas plot 17 vitesh

Ka përfunduar gjithçka në stadiumin “La Cartuja”, ku pas penalltive tani kemi mësuar kampionin e këtij edicioni të Kupës së…

Nevojiten penalltitë për të vendosur fituesin e Kupës së Mbretit

Ka përfunduar koha e rregullt dhe ajo shtesë në finalen e Kupës së Mbretit, ku ende nuk është vendosur fituesi…

Finalja e Kupës së Mbretit, ja rezultati i pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Kupës së Mbretit mes skuadrës së Real Betisit dhe asaj të Valencias,…

Finalja e Kupës së Mbretit, publikohen formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 22:00 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante mes skuadrës së Real Betisit dhe asaj të…

Kupa e Mbretit vazhdon sot me vetëm një ndeshje

Kupa e Mbretit vazhdon me vetëm një ndeshje në kuadër të programit të sotëm, e vlefshme kjo për ndeshjen e…

Kupa e Mbretit/Real Betis vazhdon në gjysmëfinale, deklason Real Sociedadin

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Real Sociedadit dhe asaj të Real Betisit, e vlefshme kjo për fazën e çerekfinales…

Kupa e Mbretit/Formacionet zyrtare të derbit mes Bilbaos dhe Real Madridit

Me fillim nga ora 21:30 në stadiumin “San Mames” do të zhvillohet derbi mes skuadrës spanjolle Athletic Bilbao dhe gjigandit…

Kupa e Mbretit, këto janë ndeshjet e sotme

Kupa e Mbretit rikthehet sot me dy ndeshje interesante, të vlefshme këto për fazën e çerekfinales. Ndeshja hapëse e programit…

Kupa e Mbretit/Derbi mes Athletic Bilbaos e Barcelonës, ja çiftet eliminatore

Sot është mbajtur ceremonia e hedhjes së shortit të fazës së eliminatoreve në kuadër të Kupës së Mbretit, ku do…

Kupa e Mbretit/Këto janë skuadrat që siguruan kualifikimin tutje

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e sotme të programit të Kupës së Mbretit, ku kemi disa rezultate interesante. Skuadrat nga…