Yjet e Dritës paralajmërojnë Llapin: Pas 20 vitesh Kupa e Kosovës do të vijë në Gjilan

Me kampionatin që tashmë ka përfunduar dhe me daljen në Evropë që është siguruar, futbollistët e Dritës kanë vendosur fokusin…

Finalja e Kupës së Kosovës, caktohen ulëset e tifozëve dhe vendasi mes Dritës dhe Llapit

Sot në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është bërë tërheqja e shortit se cila skuadër do të…

Kupa e Kosovës në hendboll, këto janë skuadrat që po luftojnë për finale

Besa Famgas, Prishtina, Kastrioti dhe Deçani janë katër skuadrat të cilat do ta vazhdojnë garën drejt finales së Kupës së…

Caktohet data për ndeshjen e barazhit në Superligë, vendoset edhe për finalen e Kupës së Kosovës

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e radhës në krye me presidentin Agim Ademi,…

Hidhet shorti i gjysmëfinales së Kupës së Kosovës te femrat

Sonte në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinalen e Kupës së…

Vendoset data për finalen e Kupës së Kosovës në futsall

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një komunikate zyrtare ka njoftuar publikun që është vendosur data për zhvillimin e…

Ja ku duhet të zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës sipas Batatinës

Llapi dhe Drita janë dy finalistët e Kupës së Kosovës për edicionin garues 2021/23. Drita kaloi në finale pasi u…

Llapi përmbysë rezultatin e Prishtinës, kalon në finale të Kupës së Kosovës

Skuadra e Llapit ka shënuar sot fitore me rezultat solid 2:0 kundër kampionit aktual të Superligës së Kosovës, Prishtinës, ndeshje…

Pavarësisht barazimit me Ramiz Sadikun, Drita vazhdon në finale të Kupës së Kosovës

Ka përfunduar njëra nga ndeshjet e programit të sotëm të Kupës së Kosovës, ku tani kemi mësuar skuadrën e parë…

Kupa e Kosovës/Llapi synon ta befasojë Prishtinën, Drita vetëm për fitore kundër Ramiz Sadikut

Sot me fillim nga ora 14:00 do të zhvillohen dy ndeshjet e kthimit në kuadër të Kupës së Kosovës, të…