Kupa e Botës 2026 do të jetë më e gjata në histori të turneut

Kupa e Botës e vitit 2026 do të ketë 104 ndeshje, duke përfshirë një fazë të re të raundit të…

Dyshime për keqpërdorime në Botërorin e Katarit, Infantino në mesin e të përgjuarve

Sipas gazetës zvicerane Neue Zürcher Zeitung, një operacion spiunimi në emër të Katarit, vendi i cili priti Kupën e Botës…

Aston Villa mund ta largojë fituesin e Kupës së Botës, Emiliano Martinez

Kur e ke njërin nga portierët më të mirë në botë, gjëja e fundit që duhet ta bësh është që…

Real Madridi është kampioni i ri i Kupës së Botës për klube

Përfundon koha e Chelseat si kampion i Botës për klube. Real Madridi është kampioni i ri i Kupës së Botës…

Flaka Loxha fiton medaljen e argjendtë në Kupën e Botës në Sofje

Në ciklin e Kupave Botërore kualifikuese për Lojërat Olimpike, sot në Sofje të Bullgarisë u zhvillua gara e radhës, nga…

Flaka Loxha lufton për të artën në Kupën e Botës në Sofje

Nuk kanë të ndalur sukseset në arenën ndërkombëtare nga xhudistët kosovarë, ku tani i është siguruar një tjetër medalje Kosovës.…

Finalja e Kupës së Botës për klube, gjithçka që duhet të dini për përballjen mes Realit dhe Al Hilal

Me fitoren e sotme nda skuadrës së Al Ahlyt, Real Madridi e siguroi biletën e fundit drejt finales së Kupës…

Pele ishte paguar 112,000 euro për të lidhur lidhëset në Kupën e Botës në vitin 1970 (VIDEO)

Legjenda braziliane, Pele ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare. Ikona e Brazilit, Pele do të mbahet në mend si…

Trajneri i PSG-së fajëson Martinezin për talljet ndaj Mbappes në Kupën e Botës

Christophe Galtier hodhi poshtë pretendimet për një grindje mes Lionel Messit dhe Kylian Mbappes, duke thënë se nuk ka probleme…

Gazetarja e cilëson ndër më të dobëtin në Kupën e Botës, ja përgjigja e Kroos (VIDEO)

Toni Kroos është kundërpërgjigjur pasi që u zgjodh si njëri nga lojtarët më të dobët të Kupës së Botës, edhe…