Orari i stërngarkuar, planifikohen ndryshime në FA Cup

Ndeshjet kthyese raundit të tretë dhe të katërt të FA Cup mund të anulohen këtë sezon për shkak të kalendarit…

Ekuadori rrezikon të përjashtohet nga Kampionati Botëror

Ekuadori është duke rrezikuar seriozisht për t’u përjashtuar nga Kupa e Botës, pasi disa audio-inçizime dhe dokumente të zbuluara vërtetuan…

Ndryshim rregullash nga FIFA për Kupën e Botës, lajm i mirë për kombëtaret

Byroja e Këshillit të FIFA-s, e përbërë nga Presidenti i FIFA-s dhe gjashtë presidentët e konfederatës ka trajtuar një sërë…

Tetë vite më parë u shënua një nga golat më të bukur në Kupën e Botës 2014 – video

Tetë vite më parë nga dita e sotme, australiani, Tim Cahill, shënoi njërin nga golat më të bukur të Kupës…

Kupa e Botës 2022/Renditen 32 kombëtaret nga favoritet në ato turiste – foto

Fillimi i Kupës së Botës “Katar 2022” është tashmë vetëm pesë muaj larg, dhe cila kombëtare do të ngrejë trofeun…

Stadiumi i Monterreyt është zgjedhur nikoqir i ndeshjeve në Kupën e Botës 2026 – foto

Është konfirmuar se stadiumi piktoresk i Monterrey, “Estadio BBVA” në Meksikë, është përzgjedhur nikoqir për ndeshjet në Kupën e Botës…

Lëndimi turpërues i Mascheranos nga ndërhyrja heroike në Arjen Robben në Kupën e Botës në vitin 2014 – video

Ish-mesfushori i Liverpoolit dhe Barcelonës u pensionua nga futbolli në nëntor të vitit 2020. Por ai do të jetojë gjatë…

Shorti i Kupës së Botës/Zvicër-Serbi dhe Spanjë-Gjermani dy përballjet më interesante të fazës së grupeve

Sot në qytetin e Dohas të Katarit, respektivisht në Qendrën e Ekzibicioneve dhe Konventave të Dohas, është mbajtur ceremonia e…

Kupa e Botës/Konfirmohet Grupi A, përballje interesante mes Senegalit e Holandës

Në shortin e Kampionatit Botëror “Katar 2022” tanimë kemi mësuar kombëtaret të cilat janë ndarë në grupet përkatëse, ku tani…

Shorti i Kupës së Botës prodhon përballje amerikano-angleze

Momentalisht është duke u mbajtur ceremonia e hedhjes së shortit të Kupës së Botës, ku kemi mësuar grupet dhe disa…