Meta kundërshton martesat mes gjinisë së njëjtë, i reagon kryeparlamentari Glauk Konjufca

Deputeti i pushtetit nga “Lista Guxo”, Burim Meta ka shprehur kundërshtimin e tij për afirmimin e martesave mes gjinisë së…

​Prokuroria kërkon masën e paraburgimt për policët e arrestuar, mbrojtja kundërshton

48 zyrtarët policorë dhe dy doganierë e arrestuar të hënën në pikat kufitare “Qafë Prushë” dhe “Qafë Morinë” që dyshohet…

​Opozita kundërshton zgjatjen e afatit për masat emergjente me furnizim të energjisë

Në mungesë të kuorumit, deputetët nuk kanë përkrahur mocionin procedural për të hyrë në rend të ditës zgjatja e masave…

SBAShK kundërshton Draft Ligjin e Pagave, paralajmërohen protesta

Sindikata e Bashkuara e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) kanë kundërshtuar Draft Ligjin e Pagave, veçmas shtojcat e koeficienteve. Në…

​Haradinaj sërish kundërshton mbylljen e kufijve dhe orën policore: Zbrit në tokë o kryeministër

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar sërish ndaj Qeverisë Kurti për masat anti-COVID, që…

Specialja kundërshton lirimin e Veselit, Selimit dhe Krasniqit

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) përmes një shkrese drejtuar gjykatës, ka kundërshtuar lirimin e Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe…

​Meta kundërshton Ramën, paraqet rezervat për iniciativën rajonale “Ballkani i Hapur”

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka shprehur rezervat e tij për iniciativën rajonale Ballkani Hapur. Ai gjatë një ligjërate në…

​PDK-ja kundërshton shkarkimin e bordit të ARH-së, Nura: Një praktikë e tillë nuk është në interes të shtetit

Nga Grupi Parlamentar i PDK-së, deputeti Fadil Nura theksoi se kundërshton fuqishëm rekomandimin e Komisionit për Bujqësi për shkarkimin e…