Në vitin 2020 komunat anuluan 95 tenderë, shumica në kundërshtim me ligjin

20 komuna të Kosovë në vitin 2020 kanë anuluar 95 tenderë në vlerë mbi 14 milionë e 276 mijë euro.…

Opozita kundërshton shkarkimin e bordit të RTK-së, e quan kapje të shtetit nga LVV

Partitë opozitare po kundërshtojnë shkarkimin e anëtarëve të Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës, duke thënë se ky është një shkarkim…

​PDK kundërshton inicimin për shkarkimin e Bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave

Me gjashtë vota për, një kundër dhe një abstenim, Komisioni për Bujqësi, Pylltari, zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor dhe…

​Rrjeti i grave kundërshton shkarkimin Valdete Dakës

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) i kanë reaguar Presidentes, Vjosa Osmani për shkarkimin e Valdete Dakës nga pozita e…

Edhe AAK kundër shqyrtimit dhe miratimit të projektligjit për zgjedhjet

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka deklaruar se në seancën e orës 17:00 pritet që të shqyrtohet…

​Bizneset kundërshtojnë liberalizimin e tregut të energjisë, kërkohet rishqyrtim i bazës ligjore

Bizneset e Kosovës po e kundërshtojnë liberalizimin e tregut të energjisë elektrike, i cili sipas tyre sjellë rritje të kostos…