Qytetarët protestojnë kundër shtrenjtimit të rrymës: Jemi lodhur, nuk kemi qare pa dalë

Me qindra qytetarë kanë protestuar sot në sheshet e kryeqytetit kundër shtrenjtimit të energjisë elektrike. “Krejt dhe padrejtë”, “Krejt rroga…

​“Asnji cent ma shumë” distancohet nga protesta e PSD: Po i bën konfuzë qytetarët

Grupi i qytetarëve të organizuar nën parullën “Asnji cent ma shumë”, përmes një komunikate për media është distancuar nga protesta…

Ftesa e PSD-së, AAK tregon nëse do të jetë pjesë e protestës së të shtunës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka bërë të ditur se nuk është pjesë e organizmit të protestës së të…

​Molliqaj: Partitë opozitare e kanë shterur kundërshtimin parlamentar, t’i bashkohen protestës së nesërme

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, ka deklaruar se tri partitë opozitare, PDK, LDK dhe AAK e kanë shterur…

Protestuesit paralajmërojnë Kurtin: Ose neve ose KEDS-in, ne nuk e japim asnjë cent më shumë

“Ngrohja nuk është komoditet”, “Asnjë cent më shumë”, “Lësho rrymën, lësho rrjetin, largoje KEDS-in”, “Qeveri e popullit apo e privatnikut”,…