Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Dita Ndërkombëtare e Romëve

Dita Ndërkombëtare e Romëve është një kremtim i historisë, traditave dhe kulturës rome, ashtu si edhe thirrje për përfshirje sociale.…

Fotografia, arti i të jetuarit në një nivel tjetër

Me foto aparatin e tij, ka arritur të kapë imazhe nga më të bukurat, e sidomos në vendlindjen e tij…

Ministri francez i Kulturës preket nga koronavirusi

Ministri francez i Kulturës, Franck Riester rezultoi pozitiv me koronavirusin e ri, bëri të ditur sot kabineti i tij, duke…

Dumoshi: Kosova është për bashkëpunim substancial me Shqipërinë

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në një takim njohës ambasadorin e Shqipërisë në Prishtinë,…

​Kalaja e Tetovës e braktisur nga institucionet

Kalaja e Tetovës, një nga monumentet me rëndësi të veçantë kulturore e historike për rajonin e Pollogut dhe më gjerë,…

​Ismet Beqiri emërohet zëvendësministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka emëruar sot Ismet Beqirin, zëvendësministër në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Duke…

Ait-ben-Haddou, sfondi idilik i artit të shtatë

Në portat e shkretëtirës, në ultësirën e Atlasit të Lartë, ndodhet një fshat i përjetësuar në kartolina, Aït-ben-Haddou. Pas mureve…

“Skënderbeu”, opera e parë shqiptare në Maqedoninë e Veriut

Opera e Maqedonisë së Veriut do të mirëpresë për herë të parë një vepër shqiptare, operën ‘Skënderbeu’ nga Fatos Lumani,…

Princesha Elia Zaharia Zogu promovon “Trëndafilin e bardhë” në Prizren

Princesha Elia Zaharia Zogu promovon “Trëndafilin e bardhë” në Prizren Princesha Elia Zaharia Zogu do të promovojë librin e saj…
error: