​Në Prekaz hapet ekspozita me fotografi të kullave të Jasharëve

Në 23 vjetorin e rënies së familjes së komandantit legjendar Adem Jashari dhe manifestimit Epopeja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës…

Hoti viziton Prekazin, Jashari i tregon gjendjen e mjerueshme të kullave

Kabineti i zgjedhur qeveritar, në ditën e parë të punës, vizitoi kompleksin “Adem Jashari” në Prekaz dhe bëri homazhe pranë…

Kullat e Jasharëve rrezikojnë të shemben

Shtëpitë që janë dëshmi e fortë e sakrificës së familjes Jashari dhe simbol i lirisë për shqiptarët e Kosovës, arritën…

“Kullat e Jasharajve” po rrezikohen, institucionet të veprojnë shpejt

Kullat e familjes së komandantit legjendar Adem Jashari, e shumë komplekse memoriale në Kosovën e pasluftës, po vazhdojnë të jenë…

Ish-kreu i AMKMK-së: Kullat e Jasharajve rrezikojnë të bien, projektin e 2015-s nuk e pëlqyen

Kullat e familjes së komandantit legjendar Adem Jashari, që janë simbol i lirisë së vendit vazhdojnë të jenë në gjendje…