Ramush Haradinaj kujton Fehmi e Xhevë Lladrovcin: Kishin ideale të kristalta atdhetare

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Ramush Haradinaj ka kujtuar heronjtë Fehmi e Xhevë Lladrovci në 23-vjetorin e rënies.…

Osmani kujton Shaban Manaj: Tërë jetën ia kushtoi çështjes kombëtare

21 vjet më parë u vra veprimtari i shquar i Kosovës për liri e pavarësi, Shaban Manaj. Këtë 21 vjetor…

​Haradinaj: Kujtojmë sot mijëra jetë të shuara në Srebrenicë, nga regjimi mizor i Millosheviqit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AKK), Ramush Haradinaj ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Haradinaj ka shkruar…

Rama kujton 26-vjeotorin e masakrës së Srebrenicës

Sot bëhen 26 vjet nga masakra e Srebrenicës, masakër kjo më e rënda në Evropë që nga Lufta e Dytë…

​Hoti: I përjetshëm qoftë kujtimi për viktimat e gjenocidit në Srebrenicë

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherit deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Srebrenicës.…

Ambasadori italian kujton 22 vjetorin e intervenimit të NATO-së në Kosovë

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka kujtuar intervenimin e NATO-së në Kosovë në qershorin e 1999-ës. Orlando në…

Meta kujton Ditën e Çlirimit të Kosovës: Sot është dita për të nderuar rezistencën dhe luftën e drejtë të UÇK-së

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta kujton 22 vjetorin e çlirimit dhe hyrjen e trupave të NATO-s në Kosovë. Meta thotë…

Osmani kujton të rënët në Rakoc e Lagje të Re në Kaçanik

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar të rënët në Rakoc dhe Lagje të Re në Kaçanik. Osmani shkruan se…

​Në dyvjetorin e vdekjes Haradinaj kujton Fetnete Ramosajn: Gruaja që bëri e shkroi historinë

Në dyvjetorin e vdekjes Haradinaj kujton Fetnete Ramosajn: Gruaja që bëri e shkroi historinë Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e…

​Haradinaj përkujton dëshmorët Hyzri Talla, Ilir Durmishi dhe Afrim Maliqi në 22-vjetorin e rënies heroike

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës , Ramush Haradinaj, ka përkujtuar dëshmorët Hyzri Talla, Ilir Durmishi dhe Afrim Maliqi…