Serbia ka vendosur 28 baza ushtarake përreth vijës kufitare me Kosovën

Serbia ka vendosur 28 baza ushtarake përreth vijës kufitare me Republikën e Kosovës. Siç njofton Klan Kosova, e para bazë…

Ministri Sveçla po merr pjesë në Ministerialin e Katërt të Procesit të Pragës

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla po merr pjesë në punimet dy ditore të Ministerialit të Katërt të Procesit…

Opozita s’e duan Florim Isufin, Trusti ende s’ka rikuperuar mbi 160 milionë euro

Pas kritikave të opozitës, Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka shtyrë për një mbledhje tjetër votimin e vendimit të…

Rusët po tërhiqen edhe nga pozicionet jo shumë larg kufirit

Sot forcat ruse u tërhoqën nga një pozicion katër kilometra larg kufirit rus në pjesën veriore të rajonit të Kharkiv,…

Policia e Kosovës fillon patrullimin ujor në kufi me Serbinë për herë të parë që nga paslufta

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla njoftoi se Policia e Kosovës prej sot ka filluar patrullimin ujor në kufi…

Dogana e Kosovës parandalon 18250.00 euro të padeklaruara

Oficerët doganorë në pikë kalimin kufitar të Vërmicës kanë parandaluar futjen e mjeteve monetare të padeklaruara. Fillimisht kanë ndaluar një…

​Pritjet në Merdare deri në 2 orë

Fluksi në disa pika kufitare po vijon edhe mëngjesin e së dielës, kryesisht në dalje. Në pikë kalimin kufitar në…

Kaloi ilegalisht kufirin arrestohet një shtetas nga Egjipti

Eshtë arrestuar një shtetas i Egjiptit pasi që i njëjti, sipas policisë, ka kaluar ilegalisht kufirin. “Fsh. Vermicë, Prizren 03.08.2022-11:30.…

​Gjithçka i rikthehet normalitetit në Jarinje

Gjithçka i është kthyer normalitetit në pikën kufitare të vendit që lidh Kosovën me Serbinë, në Jarinje. Ajo është e…

Gjashtë qytetarë kërkuan trajtim mjeksor pasi u rrahën në Leposaviq e Jarinjë

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka dhënë detaje rreth sulmeve që ndodhën në veri të vendit ndaj disa…