140 kilometra gardh janë vendosur përgjatë kufirit polak me Bjellorusinë

Rreth 140 kilometra gardh janë përfunduar përgjatë kufirit me Bjellorusinë, thanë të dielën autoritetet polake, duke kërkuar të parandalojnë një…

Tenton të udhëtojë me pasaportë të falsifikuar, ndalohet në pikën kufitare

Një person është ndaluar në pikë kalimin kalimin kufitar Dheu i Bardhë, pasi që i njëjti kishte tentuar që të…

Kaloi kufirin ilegalisht, arrestohet shtetasi i Maqedonisë

Një shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar në pikë kalimin kufitar Hani Elezit, pasi që kishte kaluar kufirin ilegalisht.…

​Biden do të vizitojë sot kufirin Poloni-Ukrainë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden do të udhëtojë të sot në një qytet pranë kufirit…

Refugjatët ukrainas nxitojnë për të kaluar kufirin me Poloninë

Ukrainasit po vazhdojnë të largohen nga vendi i tyre për shkak të agresionit rus. Zona e Medykas që ndodhet në…

Dita e 5 e pushtimit rus, publikohen fotografi nga vendi ku do të zhvillohen negociatat Rusi-Ukrainë

Paraditen e kësaj të hëne në kufirin bjellorus me Ukrainën pritet që të takohen zyrtarët ukrainas dhe ata rusë. Kështu…

IPK rekomandon suspendimin e katër zyrtarëve policorë të policisë kufitare

Inspektorati Policor i Kosovës respektivisht hetuesit e Departamentit të Hetimeve të IPK-së i kanë rekomanduar Policisë së Kosovës suspendimin e…

Kapet duke kaluar ilegalisht kufirin, sekuestrohen rreth 2 kg narkotikë

Policia Kufitare e Kosovës ka arrestuar sonte një person për hyrje ilegale në Han të Elezit, në zonën kufitare në…

MSh: Qytetarët e Kosovës në hyrjet kufitare nuk ka nevojë t’i kenë tri doza të vaksinës

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë një shpjegim për masat e fundit kundër COVID-19 të ndërmarra nga Qeveria e Republikës së…

Haradinaj për masat e reja për të hyrë në Kosovë: Hiqe bllokadën kryeministër

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj duke komentuar masat e reja për të hyrë në Kosovë, ka…