Daut Haradinaj-Kurtit: Kam pritë që në janar e hapni kufirin me Shqipëri, ju po e mbyllni totalisht

Zyrtari i AAK-së, Daut Haradinaj ka reaguar pas masave të fundit të qeverisë Kurti, me të cilat vështirësohet kalimi i…

Hapet pika e re kufitare Shishtavec-Krushevë mes Kosovës dhe Shqipërisë

Këshilli i Ministrave në Shqipëri në mbledhjen e së shtunës, miratoi dy marrëveshje të rëndësishme me qeverinë e Kosovës, për…

Tenton ta kalojë ilegalisht kufirin, arrestohet shtetasi i Shqipërisë

Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar dje në pikë kalimin kufitar në Qafë Prush, pasi që i njëjti është vërejtur…

​Kaloi ilegalisht kufirin, arrestohet shtetasi i Shqipërisë

Një shtetas i Shqipërisë është ndaluar në Vermicë, pasi i njëjti kishte kaluar ilegalisht kufirin. Me vendim të prokurorit i dyshuari…

Kalojnë ilegalisht kufirin, shoqërohen në stacionin policor

Dy shtetas të Shqipërisë janë shoqëruar në stacionin policor në Klinë, pasi që dyshohet se kanë kaluar kufirin ilegalisht nga…

Kufiri me Shqipërinë, nuk kërkohen testet e Covid-19

Në pikën kufitare me Shqipërinë në Vërmicë po lejohen hyrja e qytetarëve, atyre po i kryhen vetëm kontrollet mjekësore, ndërsa…

Kosova hap kufijtë tokësor, kolona të gjata në Vërmicë

Kosova nga sot ka rihapurë kufijtë  tokësor. Vendimi për rihapjen e kufijve tokësor është marrë mbrëmë nga qeveria në detyrë…

Shqipëria hap kufijtë tokësorë me fqinjët nga 1 qershori

Nga 1 qershori, Shqipëria do të hapë kufijtë tokësorë me fqinjët. Lajmin e ka dhënë kryeministri Rama teksa komunikoi lehtësimin…

Tentojnë ta kalojnë ilegalisht kufirin, tri femra dërgohen në karantinë

Njësiti policor gjatë patrullimit afër pikës kufitare “Vermicë”, ka hasur dhe ndaluar tri femra kosovare duke kaluar ilegalisht kufirin nga…

Shqipëria në mesnatë mbyll të gjitha hyrjet tokësore për udhëtarët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, me anë të një njoftimi në rrjetet sociale bënë me dije se prej sot në…