Zelensky apelon misionet diplomatike të kthehen në Kiev: Ne kemi nevojë për mbështetjen tuaj

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky bëri thirrje për më shumë misione diplomatike dhe ambasada që të kthehen në Kiev, derisa falënderoi…

Banorët në Kiev: Të gjithë duan të kthehen në jetën e tyre paqësore

Rrugët e zbrazëta të Kievit dukeshin edhe më të shkreta të enjten, në një ditë të ftohtë me një shi…

​Zelensky: Së shpejti do t’iu themi njerëzve në Ukrainë, kthehuni se s’ka më rrezik

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, shprehet i bindur se lufta do të përfundojë shpejtë. Presidenti ukrainas nëpërmjet një videoje të…

PDK: Qeveria ta kthej në pikën zero raportin e ZRrE-së për shtrenjtimin e rrymës

Në seancën parlamentare, në emër të grupit parlamentar të PDK-së, deputeti Ferat Shala ka ngritur shqetësimet për situatën emergjente të…