Kryetari i Malishevës vizitoi fëmijët që i mbijetuan aksidentit

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, ka shkuar në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës, atje ku po trajtohen…

Kryetari i Ferizajt reagon pas inkuadrimit në Superligë: E mbara na priftë!

Klubi i Ferizajt ka siguruar sot plasmanin në Superligën e Kosovës si kampion i Ligës së Parë në Grupin B.…

​Osmani viziton komunën e Mitrovicës

Në kuadër të vizitave në komunat e vendit, presidentja Vjosa Osmani sot do të vizitojë komunën e Mitrovicës. Fillimisht, në…

​Protestojnë qytetarët e Melitopolit pasi kryetari i tyre u rrëmbye nga rusët

Banorët në qytetin ukrainas të Melitopolit kanë dalë për të protestuar kundër rrëmbimit të dyshuar të kryebashkiakut nga forcat ruse.…

Mblidhet sot Komisioni për Siguri

Sot do të mblidhet Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes. Deputetët anëtarë të këtij komisioni do të takohen me…

​Kryetari Rahimaj shfuqizon pjesërisht vendimet për riorganizim të arsimit në Kamenicë

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj ka shfuqizuar pjesërisht vendimet për riorganizim të arsimit. Kështu është bërë e ditur…

Ndryshimet në statutin e PD, kryetari shkarkohet pa të drejtë rikandidimi në rast se humbet zgjedhjet

Në statutin e ri të Partisë Demokratike, i cili pritet të votohet sot në kuvendin kombëtar të kësaj force politike,…

Haziri: Alban Hyseni është edhe kryetari im, i premtova që roli ynë ka me qenë konstruktiv

Pas tetë vitesh qeverisje me komunën, sot Lutfi Haziri dorëzoi mandatin tek kryetari i ri i Gjilanit, Alban Hyseni, për…