​Dënimi i Haradinajt dhe Gucatit, reagon kryetari i PDK-së

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka reaguar pas shqiptimit të dënimit me nga katër vjet e gjysmë…

​Kryetari i PDK-së përplaset me deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka adresuar një varg akuzash ndaj shumicës parlamentare në Kuvend për bllokim…

​Krasniqi uron 8 Marsin: Së bashku do të luftojmë çdo ditë për fuqizimin e rolit të gruas në shoqërinë kosovare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, me rastin e shënimit të 8 Marsit – Ditës Ndërkombëtare të Gruas…

​Krasniqi uron Ditën e Pavarësisë me mesazhet e Thaçit dhe Veselit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka uruar qytetarët për 17 shkurtin, Ditën e Pavarësisë. Krasniqi ka…

Krasniqi: Zahiri, Hakifi dhe Edmondi ranë për t’u lartësuar në përjetësi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka bërë homazhe tek shtatorja e heroit Zahir Pajaziti në Prishtinë, duke…

​Krasniqi ngushëllon familjen Veseli: Nëna Ajshe ishte grua e fortë e bujare, nënë e një heroi të gjallë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi shprehur ngushëllime për vdekjen e nënës së ish-kryetarit të partisë, Kadri…

Krasniqi: Kurti të fokusohet tek qeverisja dhe jo tek zgjedhjet, qeverinë në hije e formojmë në shkurt

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, thotë se Qeveria Kurti në vitin e parë në pushtet ka treguar…