Kurti: Arben Vitia do të jetë kryetari i kryeqytetit me 15 nëntor

Kryeministri i Kosovës, njëherit edhe lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti është shprehur i bindur që Arben Vitia do të jetë…

Daut Haradinaj: Do të jem kryetar i të gjithëve pa dallim

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj përmes profilit të tij në facebook është zotuar se si kryetar i Prishtinës…

Daut Haradinaj do ta subvencionojë prodhimin e mishit bio, në Lebanë do të ndërtohet thertore moderne

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Daut Haradinaj thotë se deri më…

PD mbështet Xhafer Tahirin për kryetar të Vushtrrisë

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia e Drejtësisë në Vushtrri kanë bërë koalicion e që do të garojnë bashkë në…

​Nisma e kandidon Albert Maxhunin për kryetar të Vushtrrisë

Albert Maxhuni është i riu i cili do t’ia mësyjë garës për të parin e Komunë së Vushtrrisë. Maxhuni do…

Nazim Gagica kandidat i AAK-së për kryetar të Gjilanit

Nazmi Gagica i cili aktualisht udhëheq me drejtorin e Arsimit në Komunën e Gjilanit do të jetë kandidat për kryetar…

Adnan Rrustemi pritet të jetë kandidat i LVV-së për kryetar të Lipjanit

Anëtari i Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Adnan Rrustemi pritet të jetë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Lipjanit. Ai…

​AAK prezanton kandidatin për kryetar të Fushë Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka prezantuar kandidatin për kryetar të Fushë Kosovës, Hasan Ismajlin.…