Zemaj: Marrëveshja e Ohrit ka shpërfaq mashtrimin 15-vjeçar të Kurtit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj u shpreh se marrëveshja apo takimi i Ohrit më 18 mars ndërmjet…

Kuvendi këtë javë dy seanca, njëra për shqyrtimin e marrëveshjeve të Procesit të Berlinit

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka bërë të ditur se…

​Kryesia e Kuvendit mblidhet sot

Sot do të mblidhet Kryesia e Kuvendit të Kosovës. Mbledhja pritet të fillojë nga ora 11:00. Rendi i ditës: I.…

Kryesia e Kuvendit i kërkon Qeverisë për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti në Turqi

Kryetarja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, sot shprehu ngushëllime me rastin e tërmetit që goditi Turqinë dhe…

​Kryesia e Kuvendit mblidhet sot

Sot do të mblidhet kryesia e Kuvendit të Kosovës. Mbledhja do të fillojë nga ora 11:00, ndërsa në rend dite…