Kryeparlamentarja e Shqipërisë, e shqetësuar me pasivizimin masiv të vendbanimeve shqiptare në Serbi

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, nëpërmjet një letre drejtuar përfaqësuesit politik të Medvegjës, Muharrem Salihu, ka shprehur vullnetin…

Kryeparlamentarja Osmani u takua me ambasadorët e Finlandës, Norvegjisë dhe Çekisë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani u takua sot me ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall. Siç njofton…
error: