​24-vjeçari që u bë kryeministri më i ri në Britani

Në moshën 24 vjeçare, William Pitt më 7 dhjetor të vitit 1783, bëhet kryeministri më i ri në moshë në…

Abdixhiku: Kryeministri ende nuk e kupton që është udhëheqës i shtetit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se, kryeministri na flet si analist e si opozitar. Ende…

Gashi – Kurtit: Kur je kryeministër metaforat janë kot

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së,  Arben Gashi i është drejtuar kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, duke i thënë se…

Kurti takon eurodeputetin Lucas Mandl, e falënderon për kontributin e tij dhënë Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim deputetin e Parlamentit Evropian, njëherit themelues dhe president i Shoqatës…

Rama të rinjve: Qëndroni në vendin tuaj, mos rrezikoni jetën me varka të vogla

Rama për “The Telegraph” iu ka bërë thirrje të rinjve: Qëndroni në vendin tuaj, mos rrezikoni jetën me varka të…

Dhoma e Tregtisë: Pushimi i Lehonisë të mbulohet 100% nga shteti

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë përmes një shkresë drejtuar Kryeministrit të Kosovës, Kryetarit të Kuvendit, Ministrit të Financave dhe Komisionit…

Hoti: Kryeminstri duhet të jetë i hapur për raportim në Kuvend

Ish kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka thënë se u janë falënderues partnerëve kryesorë të Kosovës për të përmbyllur marrëveshjen…

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë kërkon nga kryeministri Kurti që të kujdeset edhe për sektorin privat

Dhoma e Tregtisë ka ftuar Kryeministrin e Kosovës në një dialog të drejtëpërdrejtë. Përmes një komunikate për media, Dhoma e…

​Kurti flet sot për takimin në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të flasë për takimin e tij të së enjtes që e kishte në…

Kurti: Situata në veri mund të përshkallëzohej

Sipas kryeministrit Albin Kurti, barrikadat që u vendosën në rrugët e veriut, në kundërshtim të zbatimit të vendimit për targat…