​Kurti: Rinia vazhdon të jetë në fokus të politikave tona qeveritare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi sot se rinia vazhdon të jetë në fokus të politikave qeveritare dhe se po…

Kurti uron fillimin e pilotimit të arsimit dual

Me rastin e fillimit të pilotimit të arsimit dual, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministren e Arsimit,…

​Kurtit i kërkohet të mos bisedojë për reciprocitetin nesër në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq nesër do të takohen në Bruksel, me ftesë të…