​Para 14 vjetësh ekipi fakt-mbledhës i Këshillit të Sigurimit vizitoi Krushën e Vogël

Një delegacion fakt-mbledhës i Këshillit të Sigurimit më 28 prill 2007 arriti për vizitë në Krushë të Vogël, ku serbët…

Kurti e Osmani bëjnë homazhe në Krushë të Vogël: Ky vend është një shembull i gjenocidit të Serbisë në Kosovë

Kryeministri Albin Kurti dhe pretendejta për presidente, Vjosa Osmani në 22 vjetorin e masakrave bënë homazhe në Krushë të Madhe…

Kurti bën homazhe në Krushë të Madhe, Krushë të Vogël dhe në Suharekë

Kurti bën homazhe në Krushë të Madhe, Krushë të Vogël dhe në Kompleksin Memorial në Suharekë Kryeministri i Kosovës, Albin…

Vihet gurthemeli i Memorialit të Martirëve në Krushë të Vogël

Në nderim të gjithë dëshmorëve dhe martirëve të masakrës së Krushës së Vogël është vënë sot gurthemeli i ndërtimit të…

Hoti në Krushë: Erdhëm të tregojmë mbështetjen për familjarët për të pagjeturit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka qëndruar të hënën në Krushë të Madhe, nga ku ka folur për…

​Kërkohet rigjykimi për Darko Tasiqin

Përfaqësues të fshatrave Krushë e Madhe dhe Krushë e Vogël kanë mbajtur sot takim me deputetët e komisionit për të…

Darko Tasiq dënohet me 22 vite burg

Gjykata Themelore në Prizren ka dënuar më 22 vite burgim Darko Tasiq i akuzuar për krime lufte ndaj popullatës civile…
error: