Tri lagje të Prishtinës mbesin pa ujë

Një gyp i ujit me diametër fi 200 mm që gjendet mbi lagjen “Lakrishtë” tek stacioni i vjetër i trenit…

Dëmtohet gypi, tri lagje në Prishtinë mbesin pa ujë

Lagjia Hajvalia, Çagllavica dhe  Veternik kanë mbetur pa ujë përshkak të dëmtimit të një gypi. Kështu ka bërë të ditur…

Vërshimet shkaktojnë telashe edhe me furnizimin me ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka ndërprerë furnizimin me ujë të pijshëm në zonat Vragolia, Henc, Miradi e Ulët, Sllatina…

Mjeku: Turbullirat në kanalin e Ibrit, disa vende mbesin pa ujë të pijshëm

Lagjia “Kalabria” në Prishtinë, 75 përqind e Komunës së Fushë Kosovës dhe disa vende të tjera të cilat furnizohen nga…

Vërshimet nga shiu, KRU “Prishtina” njofton për cilësinë e ujit

Gjatë ditës së sotme, pas situatës së krijuar së fundmi nga reshjet e dendura atmosferike të shiut e borës, Departamenti…

Turbullohet uji në Ibër Lepenc, KRU Prishtina njofton për vendet që mbesin pa ujë

KRU “Prishtina” njofton se uji në kanalin e Ibër Lepencit është turbulluar, kjo si  pasojë e reshjeve të shiut. “Si…

​KRU Prishtina njofton për nivelin e ujit në liqenin e Badocit dhe të Batallvës

Niveli i ujit në liqenin e Badocit është 638.38m mbi nivelin e detit ose -11.4m nën nivelin e kapërderdhjes. Ndërsa…

KRU “Prishtina”: Furnizimi po vazhdon edhe përkundër uljes së nivelit të ujit në Batllavë e Badoc

KRU “Prishtina” ka njoftuar se ka rënie të nivelit të ujit në liqenin e Batllavës dhe Badocit. Por pavarësisht kësaj,…

Lagjja “Sofalia” sot pa rrymë dhe pa ujë

Lagja “Sofalia” në Prishtinë gjatë ditës së sotme do të mbetet pa rrymë, për shkak të punimeve në rrjet. E…

​Dëmtohet një gyp i ujit në “Breg të Diellit” në Prishtinë

Një gyp i ujit është dëmtuar në rrugën “Xheladin Hana” në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. Kështu ka njoftuar…