​Prishtina e Podujeva sot mund të kenë ndërprerje të ujit

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar se sot gjatë ditës mund të ketë çrregullim me furnizim të rregullt me…

Disa lagje të Fushë Kosovës mbesin pa ujë

Disa lagje të Fushë Kosovës që nga orët e hershme të mëngjesit të së premtes kanë mbetur pa ujë. Kjo…

Shpërthen gypi i ujit afër “Pallatit të Rinisë”

Një gyp i ujit ka shpërthyer afër “Pallatit të Rinisë”. Shkak i këtij shpërthimi lagjia “Pejton”, “Lakrishtë”, një pjesë e…

Një pjesë e kryeqytetit mbetet pa ujë të pijes

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton se për shkak të një defekti të papritur në gypin e ujit, në rrugën…

Fillon punën Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve të KRU ”Prishtina”

Gjatë ditës së sotme, në zyret e drejtorisë së KRU ” Prishtina ” sh.a. u mbajt takimi konstituiv në mes…

KRU Prishtina kërkon shpenzim racional të ujit të pijshëm

KRU Prishtina u ka bërë sot thirrje konsumatorëve të saj që të mos shpenzojnë pa nevojë ujin e pijshëm në…

KRU “Prishtina” fillon inspektimet për kyçje ilegale dhe ndërhyrjet në rrjet

Kompania e Ujësjellësit Rajonal KRU “Prishtina” ka njoftuar se ka filluar inspektimi në terren për kyçje ilegale, manipulimet me valvola…

Disa lagje të Prishtinës nesër pa ujë

Një pjesë e qytetit të Prishtinës nesër mund të mbetet pa ujë për shkak të punimeve teknike të KEDS-it. KRU…

Ujësjellësi “Prishtina” njoftim të rëndësishëm për banorët e Fushë Kosovës

KRU “Prishtina” njofton konsumatorët e Fushë Kosovës, konkretisht ata të cilët furnizohen me ujë të pijshëm nga objekti prodhues Kroni/Kuzmin,…

Digjet një kabllo e rrymës, një pjesë e Fushë Kosovës mbetet pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, njofton se nga hedhja dhe pastaj djegia e mbeturinave te ura e lumit Drenica është…