​KRU “Prishtina”: Paguani faturat e ujit dhe shmangni dërgimin e lëndës te përmbaruesit privatë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka kërkuar nga ata që përfitojnë shërbimet e saj që të kryjnë pagesat e faturave…

​Vërshime në kryeqytet, aktivizohen ekipet e ujësjellësit “Prishtina”

Reshjet e shiut që kanë filluar mbrëmë kanë vërshuar shumë rrugë të kryeqytetit. Kjo si pasojë e bllokimit të rrjetit…

KRU “Prishtina” ankohet për bllokimin e kanalizimeve nga qytetarët

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ”Prishtina”, ka njoftuar se si pasojë e moskujdesit të qytetarëve të cilët pandërprerë vazhdojnë me hedhjen…

Javën e ardhshme nisin reduktimet e ujit në Prishtinë, ja cilat zona preken të parat

Thatësira e madhe e cila ka kapluar vendin, ka bërë që niveli i ujit në liqenin e Batllavës dhe atë…

​Ujësjellësi shton kontrollet, has në shumë kyçje ilegale

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” njofton të gjithë konsumatorët në zonën e shërbimit, Prishtinë, Fushë Kosovë, Lipjan, Podujevë, Obiliq, Shtime,…

Ujësjellësi bën thirrje të ruhet rrjeti i kanalizimit

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka apeluar qytetarët që të kenë kujdes me rrjetin e kanalizimit, pasi që nga pakujdesia…

Së shpejti nisin procedurat për ndërtimin e impiantit të ujërave të zeza për rajonin e Prishtinës

Udhëheqësit e “KRU Prishtina” mbajtën  takim në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit, ku temë kryesore e takimit ishte çështja e…

Nivelet e liqeneve akumuluese s’premtojnë furnizim të qëndrueshëm, paralajmërohen reduktime

Temperaturat e larta që kanë prekur vendin tonë, kanë rikthyer një nga shqetësimet e shpeshta në Kosovë rreth rrezikut për…

KRU Prishtina publikon orarin e reduktimeve me ujë të pijes për Komunën e Lipjanit

KRU Prishtina përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se nga nesër në Lipjan do të fillojë me…

Mbeten pa ujë të pijes disa zona të Prishtinës dhe Graçanica

Zona qendër e lagjes Bregu i Diellit, lagjja e Spitalit, Veterniku, Mati 1, Hajvalia dhe Graçanica kanë mbetur pa ujë…
error: