Ish-presidenti i Kroacisë sot në Prishtinë

Ish-presidenti i Kroacisë, Stjepan Mesiq sot do të qëndrojë në Prishtinë. Kuvendi i Kosovës nëpërmjet një njoftimi drejtuar mediave ka…

Nënvarianti i ri omicron konfirmohet në Kroaci

Pasi të enjten në Slloveni u konfirmuan dy raste të nënvariantit të ri të virusit omicron, të quajtur BA.2, Ministria…

Mashtruan qytetarët për viza pune në Kroaci e Gjermani, një muaj paraburgim për dy persona

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar sot masën e paraburgimit nga 30 ditë ndaj të pandehurve H.B., dhe Z.D., për…

Arrestohen dy të dyshuar për mashtrim me viza pune për në Kroaci dhe Gjermani

Dy persona janë arrestuar me dyshimin se kanë mashtruar qytetarë të shumtë për viza punë për në Kroaci dhe Gjermani.…

Plenkoviq thotë se Kroacia do të reagojë me vendosmëri nëse Rusia sulmon Ukrainën

Kryeministri Andrej Plenkoviq paralajmëroi sot se Kroacia do të reagojë “qartë dhe me vendosmëri” në rast se Rusia sulmon Ukrainën.…

Kroacia raporton 35 viktima nga COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kroaci janë regjistruar 8.958 raste të reja të infektimit me koronavirus dhe kanë vdekur…

Kroacia regjistron 7.333 raste të reja, nga nesër hyjnë në fuqi masat e reja

Në 24 orët e fundit në Kroaci janë regjistruar 7.333 raste të reja të infektimit me koronavirus dhe 37 persona…

Eksperti financiar gjerman: Kroacia nuk është gati për euron

Kroacia planifikon t’i bashkohet eurozonës në fillim të vitit 2023, por disa ekspertë financiarë, si ish-anëtari i Bordit Ekzekutiv të…

Kroacia do të heqë nga janari qeset plastike që përdoren në tregje

Ministri kroat i Ekonomisë dhe Zhvillimit të Qëndrueshëm Tomislav Qoriq deklaroi se qeset plastike me trashësi 15 deri në 50…

Osmani: Kosova ka nevojë për mbështetjen e vazhdueshme të Kroacisë

Presidentja, Vjosa Osmani ka shprehur mirënjohje për shtetin dhe popullin e Kroacisë, për mbështetjen që i ka ofruar dhe vazhdon…