Berishaj mohon akuzat për përfshirje në skandalin financiar në Slloveni

Ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, ka qenë në qendër të një raportimi për një skandal të madh në…

Kroacia paralajmëron dëbimin e disa diplomatëve rusë

Ministri i Jashtëm kroat Gordan Grliq-Radman njoftoi sot në Bruksel se Kroacia do të dëbojë disa diplomatë rusë, siç kanë…

Digjet në Kroaci mjeti transportues bashkë me disa vetura

Një zjarr ka përfshirë një mjet transportues në një autostradë në Kroaci. Si pasojë e flakëve janë djegur edhe disa…

Aeroplanët luftarakë amerikanë F-16 mbërrijnë në Kroaci

Dy aeroplanë luftarakë F-16 do të vendosen në bazën ajrore Pleso të Kroacisë sot për të kryer një stërvitje luftarake…

Plenkoviq: Dy aeroplanë amerikanë F-16 do të mbërrijnë nesër në Zagreb

Në një deklaratë pas takimit të koalicionit, kryeministri Andrej Plenkoviq njoftoi se dy aeroplanë luftarakë amerikanë do të mbërrijnë në…

Plenkoviq: Në dron kishte bombë

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq, ka dhënë një deklaratë pas seancës së Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar të HDZ-së. Në një…

Ministri kroat: Kemi gjetur pjesë të një bombe ajrore në dronin e rrëzuar

Ministri i Mbrojtjes i Kroacisë Mario Banozhiq ka folur sot rreth rrëzimit të dronit në Zagreb të premten mbrëma. Ai…

​Ende nuk dihet se prej nga erdhi fluturakja që u rrëzua mbrëmë në Kroaci

Presidenti kroat Zoran Millanoviq, ka mbajtur një konferencë për media ku ka folur për fluturaken pa pilot që është rrëzuar…

Kroacia ndalon transmetimet e Russia Today dhe Sputnik

Të mërkurën, Agjencia e Mediave Elektronike (AEM) dërgoi një rregullore të Këshillit të BE që ndalon Rusinë Sot dhe Sputnik…

Presidenti kroat propozon dhënien e statusit të kandidatit për Kosovën në BE

Presidenti i Kroacisë Zoran Milanoviq ka propozuar sot që Kosovës t’i jepet statusi i kandidatit për hyrje në BE. Milanoviq…