Stadiumi “Arena Zagreb” kthehet në spital

Koronavirusi ka filluar të përhapet me shpejtësi edhe në Kroaci, ku deri tani regjistrohen 157 raste të prekurish me këtë…

Kosovë-Kroaci, kërkohet thellimi i bashkëpunimit

Ministrja e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS), Rozeta Hajdari, takoi ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela…

Autobusi nga Italia me destinacion Kosovën kthehet mbrapa në Kroaci

Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, njoftoi për nisjen e një autobusi me udhëtarë nga Italia për në Kosovë. Sipas Abdixhikut,…

Presidenti i Kroacisë: Po të isha shqiptar…

Austria dhe Kroacia kanë një mendim të përbashkët se është koha që BE të fillojë negociatat e pranimit me Maqedoninë…

Kroacia mbetet e përkushtuar për thellimin e bashkëpunimit me Kosovën në sektorin e arsimit

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka pritur sot ambasadoren e Kroacisë në Prishtinë Daniela Barishiq, me…

​Ambasadorja kroate tregon përvojat e Kroacisë për integrim në BE

Strategjia e re e zgjerimit e publikuar nga Komisioni Evropian në fillim të këtij muaji, ishte temë diskutimi sot në…

Ambasadorja kroate: Taksa duhet të hiqet në mënyrë që të rifilloj dialogu

Serbia duhet të ndalojë procesin e çnjohjes, ndërsa, taksa ndaj produkteve serbe dhe boshnjake duhet të hiqet, në mënyrë që…

Kroacia premton vazhdimin e përkrahjes për FSK në të gjitha fushat

Ambasadorja e Kroacisë në Kosovë,  Daniela Barishiq, gjatë një takimi sot me ministrin e Mbrojtjes Anton Quni, ka konfirmuar vazhdimin…

Kroacia humb pas dramës – Spanja kampion evropian

Ekipi i hendbollit për meshkuj i Kroacisë u mposht në finale të Kampionatit Evropian nga Spanja në Stokholm me rezultat…

Vogue: Shqipëria, Kroacia e re e turizmit

Gjatë pesë viteve të fundit, Kroacia ka qenë një atraksion turistik për arsye të forta. Ky shtet i Ballkanit ka…