40 raste të reja në Kroaci, një person ka vdekur

Në Kroaci, 40 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e kaluara, dhe një person tjetër ka…

Në Kroaci, 53 raste të reja me koronavirus

Që nga dje, në Kroaci u raportuan 53 raste të reja të koronavirusit, 495 në total. Një burrë 74-vjeç është…

Viktima e dytë nga koronavirusi në Kroaci – raportohen rastet e para në polici

Një 74-vjeçar nga Zagrebi ka vdekur në Klinikën e Sëmundjeve Infektive, i cili ka qenë në respirator ditët e fundit…

Masa speciale në Kroaci: Nëse lëvizni – shteti ua shpon gomat

Në Kroaci janë konfirmuar 24 raste të reja të koronavirusit dhe numri i përgjithshëm është rritur në 442. Karantina u…

Edhe një tërmet në Zagreb: Qytetarët ikin drejt bregdetit, por atje vendosen në karantinë

Në orën 16.16 në Zagreb është regjistruar një tërmet i ri dhe sipas të dhënave të para, 17 njerëz u…

Stadiumi “Arena Zagreb” kthehet në spital

Koronavirusi ka filluar të përhapet me shpejtësi edhe në Kroaci, ku deri tani regjistrohen 157 raste të prekurish me këtë…

Kosovë-Kroaci, kërkohet thellimi i bashkëpunimit

Ministrja e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike (MEPTINIS), Rozeta Hajdari, takoi ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela…

Autobusi nga Italia me destinacion Kosovën kthehet mbrapa në Kroaci

Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, njoftoi për nisjen e një autobusi me udhëtarë nga Italia për në Kosovë. Sipas Abdixhikut,…

Presidenti i Kroacisë: Po të isha shqiptar…

Austria dhe Kroacia kanë një mendim të përbashkët se është koha që BE të fillojë negociatat e pranimit me Maqedoninë…

Kroacia mbetet e përkushtuar për thellimin e bashkëpunimit me Kosovën në sektorin e arsimit

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka pritur sot ambasadoren e Kroacisë në Prishtinë Daniela Barishiq, me…