Mesiq për agresionin në Banjskë: Ishte përgatitur për të nxitur luftë

Ish-presidenti kroat, Stipe Mesiq deklaron se agresioni serb në Banjskë të Zveçanit ishte përgatitur dhe pjesë e saj ishin edhe…

​Osmani takon komunitetin shqiptar në Zagreb e Rjekë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në kuadër të vizitës në Kroaci, është takuar  edhe me komunitetin shqiptar që jeton në…

Shqipëria dhe Kroacia me dy marrëveshje bashkëpunimi

Kroacia iu shtua sot listës së shteteve me të cilat Shqipëria, gjegjësisht Ministria e Financave dhe Ekonomisë, ka nënshkruar marrëveshje…

Kroacia bllokon importin e patateve të skuqura nga Serbia, kjo është arsyeja

Kroacia ka bllokuar importin e patateve të skuqura nga Serbia, pas paralajmërimeve nga Komisioni Evropian se në to ka substancë…

Ukraina, marrëveshje me Kroacinë për transportin e grurit

Ukraina dhe Kroacia kanë arritur një marrëveshje për mundësinë e përdorimit të porteve kroate në Danub dhe Adriatik për eksportin…

Dy vjet nga aksidenti tragjik në Slavonski Brod

Në një aksident trafiku që ndodhi dy vjet më parë në autostradën te Slavonski Brod në Kroaci, humbën jetën 10…

Pesë të vdekur e dhjetëra të plagosur nga stuhia që përfshiu Ballkanin

Të paktën pesë persona humbën jetën në Kroaci, Bosnje e Hercegovinë dhe Slloveni, dhe dhjetëra u plagosën pasi një stuhi…

Plenkoviq: Kroacia do paqe dhe zgjedhje në veri të Kosovës

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq, ka thënë se dëshirojnë paqe dhe de-përshkallëzim të situatës në veri të Kosovës. Ai ka…

Kroaci-Spanjë, formacionet e mundshme

Kroacia dhe Spanja do të përballen sonte në finalen e Ligës së Kombeve. “Furia e kuqe” në finale erdhi pasi…

Kroacia dhe Spanja përballen sot në finalen e Ligës së Kombeve

Kroacia dhe Spanja do të përballen sonte në finalen e Ligës së Kombeve. “Furia e kuqe” në finale erdhi pasi…