61 raste të reja të infeksionit në Kroaci

Në 24 orët e fundit, 61 raste të reja të koronavirusit janë regjistruar në Kroaci nga 727 persona të testuar.…

Rrufeja mbyt 20 dele në Kroaci – foto

Stuhia që goditi Turçeviq-Pole, një vendbanim në kuadër të Grubishno Pole në Qarkun Bjellovar-Bilogora, shkaktoi dëme të mëdha, dhe nga…

Në Kroaci vetëm 24 raste të reja me koronavirus

Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 24 raste të reja të infeksionit me virusin SARS-CoV-2, dhe numri i rasteve…

Mina gjermane në ujërat e Kroacisë

Një studiues nënujor gjeti mina nga Lufta e Dytë Botërore afër Pagut, në thellësi  prej vetëm 4 metrash. Velimir Vrziq,…

Shikoni kërcimin e rrezikshëm në plazhet e Kroacisë – video

Një video nga riviera e Dalmacisë, e publikuar në faqen popullore në Facebook “Doza ditore e Dalmacisë mesatare”, ka qenë…

86 raste të reja me koronavirus në Kroaci, më së shumti në Zagreb

Në 24 orët e kaluara, 86 raste të reja të koronavirusit janë konfirmuar në Kroaci, bazuar në 1.381 mostra të…

Për herë të parë në histori, borxhi i Kroacisë tejkalon 40 miliardë euro

Banka Kombëtare e Kroacisë publikoi sot të dhënat e fundit për borxhin e përgjithshëm shtetëror, i cili në fund të…

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Kroaci

Në Kroaci, 71 raste të reja të koronavirusit janë konfirmuar në 24 orët e fundit, dhe një person ka vdekur,…

Moti i keq ‘’përmbyt’’ Kroacinë

Stuhitë e mëdha që goditën pjesën më të madhe të Kroacisë dje në  mbrëmje bëri që zjarrfikësit t’u përgjigjen në thirrje…

Kroaci, 116 raste të reja me koronavirus

Autoritetet shëndetësore në Kroaci kanë bërë të ditur se nga gjithsej 1.338  testime të realizuara, brenda 24 orëve janë regjistruar…