Në Kroaci 3053 raste të reja të infeksionit, 17 persona vdiqën

Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile publikoi të dhënat e sotme mbi infeksionet e koronavirusit në Kroaci. Në 24 orët e…

Deputetët mbështesin iniciativën e Vasfije Krasniqit për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës

Thirrjes për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale të deputetes së Vetëvendosjes, Vasfije Krasniqi i janë bashkuar deputetët e Kuvendit…

Kroacia vetëm barazim kundër Sllovakisë

Kombëtarja kroate e futbollit luajti në Osjek kundër Sllovakisë 2: 2 në raundin e tetë të grupit H të kualifikimeve…

Kroacia goditet nga një tërmet me magnitudë 4.8

Një tërmet me magnitudë 4.8 ka rënë mbrëmjen e së mërkurës në Jabuka, Splitsko-dalmatinska županija, në Kroaci. Sipas Qendrës Europiane…

​Fajon: Dallimet midis shteteve anëtare e ndërlikojnë qëndrimin e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor

Samiti për Ballkanin Perëndimor do të zhvillohet sot në Bërno të Sllovenisë, sado që fokusi i temave me një pamje…

Misteri: Gruaja 60-vjeçe që nuk mban mend emrin e saj, gjendet në një ishull të Kroacisë

Policia kroate është lënë në mëdyshje pasi një grua e gjakosur dhe e mavijosur që flet ‘anglishte të përsosur’ u…

Çfarë lloj vaksine të re ka porositur Kroacia?

Drejtori i Institutit Kroat të Shëndetit Publik, Krunoslav Çapak, njoftoi në një konferencë shtypi të Shtabit të premten se Kroacia…

Renditja në Grupin H, Kroacia zë vendin e parë

Ndeshjet kualifikuese për Botërorin “Katar 2022” kanë përfunduar edhe në Grupin H, ku momentalisht lider është Kombëtarja e Kroacisë. Në…

Estonia shpenzon më shumë për ushtri në BE, Kroacia më pak se mesatarja

Sipas të dhënave të Eurostat, Kroacia shpenzon më pak se mesatarja evropiane prej 1.2 për qind të PBB -së për…

Kroacia vendos të pranojë refugjatët afganë

Kroacia do të marrë refugjatë nga Afganistani, u konfirmua në Ministrinë e Punëve të Jashtme të këtij vendi. Pasi talibanët…