Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Në Kroaci, numri më i lartë i vdekjeve u regjistrua në dhjetor të vitit të kaluar

Sipas të dhënave të përkohshme të Byrosë Qendrore të Statistikave (CBS), 6.383 njerëz vdiqën në Kroaci në janar të këtij…

Kroaci: Ofrojnë pagë deri në 2.000 euro, askush nuk dëshiron të punojë

Pagat e barabarta u garantohen marinarëve të huaj në anijet që mbajnë flamurin kroat. Fuqia punëtore në të ashtuquajturat profesione…

Bora paralizon Kroacinë

Për shkak të rënies së borës në Gorski Kotar në Kroaci, ndodhën disa aksidente trafiku në autostradën A6 Rijeka-Zagreb. Për…

Kroacia do të rrisë praninë ushtarake në Kosovë në misionin e NATO-s

Kryeministri i Kroacisë Andrej Plenkoviq ka thënë të enjten në selinë e NATO-s në Bruksel se Kroacia, në javët në…

Vdes futbollisti legjendar i Kroacisë

Futbollisti dhe trajneri legjendar kroat i futbollit Zlatko Cico Kranjčar ka ndërruar jetë. Ai vdiq në KBC Merkur pas një…

Kroacia pret 800 milionë euro për rikuperim deri në fund të verës

Ministri i Financave Zdravko Mariq tha sot se Kroacia duhet të marrë një paradhënie prej 13 për qind të shumës…

Dita kur nisi gjykimi i kriminelit serb te Ballkanit, Sllobodan Millosheviç

Gjyqi ndaj kriminelit serb te Ballkanit dhe ish-presidentit të Republikës Federative të Jugosllavisë, Sllobodan Millosheviçit kishte filluar më 12 shkurt…

Në Kroaci, 40 për qind më pak kompani të reja në janar

529 ndërmarrje të reja u krijuan në Kroaci në janar të këtij viti, që është 40 për qind më pak…

Kroaci: Dy trupa të pajetë gjenden nën borë

Gjatë operacionit të pastrimit të borës në malin Papuk, punëtorët e shërbimit dimëror në Kroaci gjetën trupat e pajetë të…

Borë në Kroaci, ndërpriten disa linja të trageteve

Bora që ka nisur të bie sonte në Kroacinë qendrore dhe veriperëndimore, Gorski Kotar dhe Lika, ka shkaktuar probleme në…
error: