Ja sa do të jetë paga mesatare në Kroaci pas prezantimit të euros

Kur Kroacia të prezantojë euron, paga mesatare neto do të jetë rreth 900 euro, dhe pensioni rreth 320 euro, duke…

Paga mesatare neto e shkurtit në Kroaci është 985 euro

Paga mesatare neto për punonjës në Kroaci në shkurt të këtij viti arriti në 7.452 kuna (985.5 euro), që është…

Mashtruan për viza pune në Kroaci e Gjermani, ngrihet aktakuzë ndaj dy prizrenasve

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj H.B dhe Z.D për mashtrim me viza pune për në Kroaci e…

59 të vdekur nga COVID-19 sot në Kroaci

Në 24 orët e fundit në Kroaci janë regjistruar 10.500 raste të reja të infektimit me koronavirus, të testuar vetëm…

Rreth 17.500 raste të reja e 43 të vdekur në Kroaci

Në 24 orët e fundit, në Kroaci janë regjistruar 17.489 raste të reja me koronavirus – 11.343 janë testuar me…

Kroaci: 36 të vdekur dhe 4226 raste të reja me COVID-19

Kroacia ka raportuar 36 vdekje të tjera nga koronavirusi dhe 4.226 infeksione të reja nga rreth 12.000 testime të kryera…

Mediumi kroat: Lirohet shoferi i autobusit në Kroaci në të cilin humbën jetën 10 kosovarë

Është liruar shoferi i autobusit i cili u aksidentua të dielën e 25 korrikut në autostradën afër Slavonksi Brodit në…

Osmani priti në takim të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Australisë në Kroaci

Presidentja Vjosa Osmani-Sadriu ka pritur sot në takim të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Australisë në Kroaci, përgjegjës për…

Kroaci: 68 të vdekur nga COVID, rreth 2.800 raste të reja

Në 24 orët e fundit në Kroaci janë regjistruar 2796 raste të reja të infektimit me koronavirus dhe kanë vdekur…

Kroaci, punonjësit duhet të kenë me vete certifikatën COVID për të punuar nga 16 nëntori

Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile Kroate mori sot vendim për certifikatat e detyrueshme të COVID në shërbimet publike dhe shtetërore,…