Lirohet nga spitali i aksidentuari në Kroaci, Sveçla: Gjendja e tij është stabile

Blerim Krasniqi, i lënduari në aksidentin tragjik që ndodhi në muajin korrik tashmë është liruar nga spitali. Ministri i Punëve…

Kroaci, zjarrfikësit nga i gjithë bregdeti shuan zjarrin: Situata është shumë serioze

Pak më pak se 800 hektarë me bimësi të ulët, pyje pishe dhe ullishte u dogjën në një zjarr të…

​10 karafila të bardhë për 10 jetët e humbura në aksidentin tragjik të së dielës në Kroaci

Vullnetarë të grupit “Vullnetarët kërkim – shpëtim” kanë dal mëngjesin e mërkurës në pikën kufitare në Vërmicë për të nderuar…

Mbërrijnë në Kosovë bashkatdhetarët që i mbijetuan aksidentit në Kroaci

Në orët e mbrëmjes në Aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës kanë arritur bashkatdhetarët që i mbijetuan aksidentit tragjik të dielës në…

Kompanitë e transportit duhet të ofrojnë siguri për udhëtarët, thonë ekspertët e komunikacionit

Me vendim të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, vendi këtë të hënë është në ditë zie shtetërore, pas aksidentit me…

​Gjini: Presim përshpejtim të procedurave që trupat e pajetë të kthehen sa më parë në Kosovë

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka dhënë informacionet e fundit për gjendjen e të lënduarve nga aksidenti në…

​Ministria e Jashtme: 26 persona janë të aksidentuar në Kroaci janë në proces të lirimit nga spitali

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) ka bërë të ditur që 26 persona të aksidentuar në Kroaci janë…

Dy nga viktimat në Kroaci janë nga Komuna e Junikut

Dy nga viktimat që humbën jetën në aksident trafiku në Kroaci janë nga Komuna e Junikut. Kështu kanë bërë të…

Kurti kthehet në Kosovë, në Kroaci po qëndron Sveçla e Vitia

Pasi vizitoi bashkatdhetarët të cilët u aksidnetuan në Kroaci, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bashkë me zëvendëskryeministren njëherit edhe ministren…

​Flamuri i Kosovës ulet në gjysmë shtizë në nder të viktimave të aksidentit në Kroaci

Flamuri i Republikës së Kosovës është ulur në gjysmë shtizë për aksidentin tragjik që ndodhi të dielën në Kroaci, ku…