Çeku: Energjia është çështje e sigurisë kombëtare, nuk është PlayStation

Ish-ministri i Energjisë dhe Minierave, Ethem Çeku ka folur për krizën energjetike që ka kapluar Kosovën dhe rajonin. Ai i…

Molliqaj flet me Abdixhikun, Çitakun e Haradinajn për protestën: Opozita ka dallime

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka folur për organizimin e protestës kundër tarifave të reja të rrymës dhe raportet me…

​Krasniqi: KEDS kërkoi 7% rritje të çmimit por ZRrE rekomandoi 42%, ja si do veprojmë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, u shpreh i bindur se qeveria do ta kishte fshehur vendimin për rritjen e çmimit…

​Opozita e bashkuar kundër shtrenjtimit të energjisë

Në një konferencë të përbashkët, PDK, LDK e AAK e kanë akuzuar qeverinë dhe shumicën parlamentare që kanë koordinim të…

PDK kundër rritjes së çmimit të energjisë, kërkon nga ZRrE raport të ri

Partia Demokratike e Kosovës ka kundërshtuar rritjen e çmimit të energjisë elektrike në vend duke thënë se nuk është koha,…

Rizvanolli: Kemi dy opsione, reduktime të ashpra ose rritje të çmimit

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli në seancën e jashtëzakonshme për shtrenjtimin e energjisë, tha se Kosova si shtet nuk ka…

Kurti replikon me Abdixhikun e Tahirin: S’mund të marrë vendim mbi ZRrE se do të bëhem diktator

Kryetari dhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti që të tregojë nëse…

Kurti për shtrenjtimin e energjisë elektrike: S’ka zgjidhje të lehtë pasi kriza është e rëndë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arsyetuar propozimin e Zyrës së Rregullatorit për Energji për shtrenjtim të energjisë elektrike. Në…

Abdixhiku: Kuvendi ta rrëzojë propozimin e ZRrE-së për shtrenjtimin e energjisë elektrike

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka kërkuar nga Kuvendi i Kosovës të rrëzojë propozimin e Zyrës së…

PDK me tetë rekomandime, një ndër to mos shtrenjtimi i rrymës për qytetarët

Në emër të grupit parlamentar të PDK-së si iniciues i debatit për shtrenjtimin e rrymës, deputeti Ferat Shala ka dhënë…