​Ish-zëvendëskryeministrja: Toleranca dhe paqja promovojnë zhvillimin ekonomik

Ish-zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Senida Mesi, ka thënë se përmes tolerancës dhe paqes do të ketë edhe zhvillim ekonomik. Në sesionin…

​Komisioni hetimor për energjinë miratoi planin e veprimit

Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me menaxhimin e krizës energjetike nga Qeveria e  Kosovës miratoi sot planin  e veprimit të…

​Bajrami: Ja pse Qeveria po frikësohet të shkarkojë bordin e ZRrE-së

Qeveria ka frikë ta shkarkojë bordin e ZRRE-së, për faktin se ata mund të tregojnë me instruksione të kujt kanë…

​Shala: S’ka pasur krizë energjetike, LVV gënjeu

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala ka deklaruar se nuk ka pasur krizë energjetike në vend dhe se…

​Sot seanca e Kuvendit

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot për të mbajtur seancë plenare. Pas shterimit të pikave të zakonshme,…

​LVV propozon komision hetimor parlamentar për energjinë, gati 40 nënshkrimet

Grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje pritet të procedojë sot në Kuvend 40 nënshkrime për formimin e komisionit hetimor për sektorin…

​Krasniqi: Pushteti i Kurtit nuk mund të ndalojë hetimin parlamentar për krizën energjetike

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka deklaruar se bllokimi i Lëvizjes Vetëvendosje për formimin e komisionit hetimor…

Tahiri – pozitës: Çka jeni duke fshehur, pse nuk doni hetim parlamentar për punësimet në KEK

Shefi i deputetëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka kërkuar nga deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje që të…

Gashi: Kemi filluar mbledhjen e nënshkrimeve për formimin e komisionit hetimor lidhur për menaxhimin e krizës energjetike

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka njoftuar se kanë filluar mbledhjen e nënshkrimeve për…

Murati: Kosova ka menaxhuar më së miri në rajon krizën energjetike

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se Kosova ka menaxhuar më së miri në rajon krizën…