Van Dijk kritikon ashpër UEFA-n

Virgil van Dijk është lojtari i fundit që i është bashkuar ankesave të lojtarëve teksa ata po përgatiten për detyrën…

LDK akuzon Qeverinë Kurti për tentim kapje të institucioneve të drejtësisë

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka adresuar një sërë akuzash ndaj Qeverisë së Kosovës për tentim kapje të institucioneve të…

​Opozita kritikon njëvjeçarin e punës së presidentes Osmani

Janë bërë një vjet prej se në krye të presidencës erdhi Vjosa Osmani. Për gjatë këtij njëvjeçari opozita nuk po…

Abdixhiku kritikon qeverisjen njëvjeçare të Kurtit: Nuk do ta imitoj opozitën e tij

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka drejtuar kritika ndaj Qeverisë Kurti 2 për qeverisjen njëvjeçare. Abdixhiku…

​Haradinaj: Kryeministri sot na ka mashtruar

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj e ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për fjalimet e tij në…

Profesori Aliu kritikon ZRRE-në për formulën e përcaktimit të të hyrave të lejuara për KEDS dhe KESCO

Në diskutimin mbi mënyrën e përcaktimit të të hyrave të lejuara nga operatoret e rregulluar në sektorin e energjisë elektrike,…

Haradinaj: VV ka thënë se si të largohet UÇK-ja do të na pranojë Evropa, ku është liberalizmi i vizave

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria Kurti është mashtrim. Ai ka thënë se…

​LDK kritikon Qeverinë Kurti për propozimin e shtrenjtimit të energjisë në 40 %

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka kritikuar Qeverinë Kurti për propozimin e shtrenjtimit të energjisë elektrike në 40 për qind.…

Gërvalla nuk raporton në Komisionin për Integrim, opozita e quan të papërgjegjshme

Për shkak të një udhëtimi të natyrës urgjente ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporë (MPJD), Donika Gërvalla nuk ka…

PDK nuk ndryshon qëndrim për “Ballkanin e Hapur”, kritikon mazhorancën për agjendën parlamentare

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri ka thënë se mazhoranca nuk ka arritur të…