Asllani: Dua më shumë minuta në kombëtare, ta ndihmojmë trajnerin Edy Reja

Kombëtarja shqiptare ka filluar grumbullimin për dy ndeshjet miqësore me Italinë dhe Armeninë, që do të luhen në stadiumin “Air…

Çlirohet Asllani: I falënderoj shokët që më shpëtuan

Mbrëmja e sotme është për Kristjan Asllanin një emocion i bukur siç shpjegon për “Sky Sport” vetë mesfushori i Interit…

Kristjan Asllani kërkon të largohet nga Interi

Kristjan Asllani nuk është i kënaqur me mënyrën se si po trajtohet te Interi në muajt e tij të parë…

Inzaghi: Asllani është gati për sfidën me Barcelonën

Trajneri i Interit Simone Inzaghi ka konfirmuar se mesfushori shqiptar Kristjan Asllani është i gatshëm që të luajë nesër kundër…

Asllani: Ndaj Barçës Interi luan për fitore, por së pari mendjen te Roma

Lëndimi i Marcelo Brozovic mund të jetë një një mundësi e mirë që Kristjan Asllani të gjejë hapësirë në formacionin…

Asllani tregon se çfarë po ndodh me situatën e tij te Interi

Përballjet me Izraelin dhe Islandën do të jenë dy sfidat e radhës për Kombëtaren e Shqipërisë në kuadër të Ligës…

Brozovic në dyshim, Asllani i gatshëm të debutojë zyrtarisht me Interin

Kristijan Asllani është njëra nga blerjet më të rëndësishme të Interit në këtë afat kalimtar dhe në ndeshjet parasezonale ai…

​Kristjan Asllani arrin marrëveshje me Interin

Interi ka arritur marrëveshje me Empolin për shqiptarin Kristjan Asllani, në formë huazimi me opsion blerjeje si dhe me Martin…

Interi e sheh reprezentuesin shqiptar si zëvendësues të Marcelo Brozoviqit

Marcelo Brozovic është njëri nga elementet kryesore të skuadrës së Interit që në këtë edicion ka shkëlqyer nën urdhrat e…