Kosova dhe Maqedonia po përgatisin ligjin për kriptovalutat

Kosova tashmë më shumë se një vit po paralajmëron një ligj për rregullimin e tregut dhe veprimtarisë të kriptovalutave. Megjithatë,…

Mashtronin italianët, kapet banda shqiptare që premtonte fitime me kriptovaluta

Hetimi i SPAK, policisë shqiptare në bashkëpunim me kolegët italianë dhe të Prokurës e Pordenones ka sjellë në arrestimin e…

Përplasen Krasniqi e Murati për kriptovaluta, kryetari i PDK-së: Kallëzo sa i ki ti ministër?

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe kreu i PDK-së, Memli Krasniqi janë përplasur ashpër në seancën parlamentare…

Mbi 6 milion euro qarkullim të fshehura

Hetimet tatimore vlerësojnë mbi 6 milion euro qarkullim të fshehur nga tre sektorë specifikë. ,,Administrata Tatimore e Kosovës po vazhdon…

​Aksioni në Zveçan, konfiskohen pajisje në vlerë 55 mijë euro për prodhimin e kriptovalutave

Policia e Kosovës sot në ora 15:20 kishte marrë urdhër verbal për kontrollimin e objektit të banimit të të dyshuarit…

Mashtrimet me kriptovaluta “gëlltisin” mbi një miliard dollarë

Që nga fillimi i vitit 2021, vetëm në Shtetet e Bashkuara, lloje të ndryshme të mashtrimeve të lidhura me kriptovalutat…

Fitimet nga rrjetet sociale e kriptovalutat duhet të deklarohen në ATK

Ministri i Financave, Hekuran Murati, këtë të hënë bëri të ditur se qytetarët tash e tutje duhet t’i deklarojnë të…

​Policia në Skenderaj identifikon 120 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Hetuesit e Sektorit Rajonal të Hetimeve në kuadër të Drejtorisë Rajonale në Mitrovicën e Jugut, nën dyshime të arsyeshme për…

Nga sekuestrimi i pajisjeve të kriptovalutave në veri u kursyen mbi 1 milion euro energji elektrike

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, deklaroi sot se pas sekuestrimit të pajisjeve që prodhojnë kriptovaluta në veri të vendit, kanë…

Policia jep detaje për aksionin në veri të Mitrovicës

Policia e Kosovës ka treguar për aksionin në veri të Mitrovicës për të cilin raportoi KosovaPress. Nëpërmjet një komunikate për…