​Arrestohet Muhamed Zeqiri, akuzohet për shpërdorim detyre dhe korrupsion

Sekretari i Përgjithshëm i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, Muhamed Zekiri është arrestuar nga policia, pasi akuzohet për shpërdorim detyre…

​Arrestohen 6 persona për kultivim, blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të narkotikëve

Me urdhër të Prokurorisë Themelore në Prizren, Policia e Kosovës, respektivisht Njësiti për Hetimin e Trafikimit me narkotikë në Prizren,…

​Kurti: Suksesi në luftimin e korrupsionit të reflektohet pozitivisht në vendimet e Brukselit për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se përpjekjet e qeverisë për luftimin e krimit dhe korrupsionit kanë dhënë rezultatet…

​Kurti për raportin e Transparency International: Sinjale optimiste

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, reagoi pas raportit të Transparency International për Indeksin e Perceptimit të Korrupsionit ku Kosova është…

Sveçla: Do ta luftojmë krimin në çdo cep të Kosovës, s’do të kthehemi më aty ku ishim te korrupsioni e klientelizmi

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar pas publikimit të raportit të organizatës Transparency International ku nxori që…

BE forcon ligjet për krimin mjedisor

Eurokomisioneri i Mjedisit, Virginijus Sinkevicius zbuloi sot plane të reja për të nxitur ndjekjet penale për shkeljet mjedisore. Sipas tij,…

Avokati kosovar: Hetuesia e ka humbë momentumin për vrasjen në Gllogjan, krim të zbulohet sa më shpejtë

Një javë më parë vendi u trondit nga vrasja e trefishtë që ndodhi në Gllogjan të Deçanit. aty u sulmua…

​Prokuroria: Jemi duke i ndërmarr të gjitha veprimet e nevojshme për zbardhjen e autorit të krimit në Gllogjan

Nga Prokuroria e Shtetit janë deklaruar lidhur me vrasjen në Gllogjan të Deçanit, për çka thonë se janë duke i…

Ministrja Haxhiu: Krim i rëndë në Gllogjan, rasti duhet të zbardhet sa më parë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena e ka quajtur rast të rëndë vrasjen që ndodhi në Gllogjan të Deçanit ku të vdekur…

Kurti në Shkup: Krimi e korrupsioni është multietnik, do ta luftojmë në tërë vendin

Kryeministri  i Kosovës, Albin Kurti, në Samitin Ekonomik në Shkup, ka thënë se qeveria e tij është duke luftuar korrupsionin…