Hovenier: Do të mbështesim procesin gjyqësor në Ukrainë kundër krimeve të Rusisë

“Rusia është duke kërcënuar stabilitetin global dhe ka shkelur të drejtën ndërkombëtare”, ka thënë ambasadori amerikan Jeff Hovenier, duke shtuar…

Tritol banesës së shefit të Krimeve në Komisariatin Shkodër, Policia: Nuk ka të lënduar

Një shpërthim me tritol ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të premte (13 janar) në lagjen…

Gërvalla kundër prezencës së Daçiqit në Konferencën për dhunën seksuale

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla në Konferencë kundër dhunës seksuale në Londër ka refuzuar të përgjigjur…