KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve në Komunën e Kllokotit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e sotme ka certifikuar rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve në Komunë e Kllokotit, kjo…

Voton kryetari i KQZ-së, Kreshnik Radoniqi

Kanë filluar të hapen disa nga qendrat e votimit. I pari që votoi është kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve…

Radoniqi: Fushata zgjedhor fillon me 16 shtator, është çështje ligjore nuk mund të ndryshohet

Kryesuesi i Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ), Kreshnik Radoniqi ka bërë të ditur se fushata zyrtare për zgjedhje lokale do të…

​Certifikohen 48 subjektet e para politike, KQZ kërkon alternativë për “1 Tetorin”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve filloi procesin e certifikimit të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale…

KQZ miraton planin operacional, fushata zgjedhore nis më 16 shtator

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot ka mbajtur mbledhjen e parë nën kryesimin e kryetarit të ri të këtij institucioni, Kreshnik…

​Radoniqi lavdëron Dakën, thotë se do të vazhdojë punën e saj të mirë

Kryetari i ri i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi ka dhënë vetëm vlerësime pozitive për ish-kryesuesen e KQZ-së, Valdete Daka.…

Szunyog pas shkarkimit të Dakës: Duhet të ruhet pavarësia e KQZ-së

Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog, ka reaguar ndaj vendimit të djeshëm të presidentes së Kosovës,…

PROFIL: Kush është kryetari i ri i KQZ-së?

Para pak çastesh u bë e ditur se Kreshnik Radoniqi është emëruar kryesues i ri i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve…

Gjyqtari Kreshnik Radoniqi emërohet për kryesues të ri të KQZ-së

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, në përputhje me kompetencat e saj ligjore, ka emëruar gjyqtarin e Gjykatës së Apelit, Kreshnik…
error: