KOK-u prezanton ekipin e Lojërave Mesdhetare, sportistët inkurajohen nga kryeministri Albin Kurti

Komiteti Olimpik i Kosovës ka prezantuar të hënën ekipin që do të përfaqësojë vendin në Lojërat e 19-ta Mesdhetare Oran…

Krasniqi fiton medaljen e artë në Grand Tbilisi

E arta Olimpike, Distria Krasniqi, ka shtuar një tjetër medalje të artë në kabinetin e saj, ku ka triumfuar në…

Hajdari: Turizmi është prioritet kyç i yni

Institucionet e Kosovës thonë se e kanë vendosur sektorin e turizmit si përparësi duke theksuar potencialet e shumta të vendit…

Krasniqi fiton medaljen e bronztë në Evropianin “Bulgaria 2022”

E arta olimpike Distria Krasniqi ka arritur të fitojë medalje në Kampionatin Evropian të xhudos “Bulgaria 2022”. Në kuadër të…

Krasniqi një hap larg medaljes së bronztë në Evropianin “Bulgaria 2022”

E arta olimpike Distria Krasniqi e ka hapur fazën e repesazhit të Kampionatit Evropian të xhudos “Bulgaria 2022” me fitore.…

Evropiani “Bulgaria 2022”/Krasniqi pëson humbje, vazhdon në repesazh

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi në raundin e tretë të Kampionatit Evropian “Bulgaria 2022” është njoftuar me humbje. Në kategorinë deri…

Presidenti i KOK-ut Krasniqi jep dorëheqje nga posti i kryetarit të FKK-së

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), Ismet Krasniqi, ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Federatës së Karatesë…

Distria Krasniqi e pandalshme, vazhdon në gjysmëfinale të Grand Prix Paris

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi është duke vazhduar me paraqitje tejet të mira në Grand Prix të Parisit që po zhvillohet…

Grand Slam Paris/Eliminohen Fazliu, Gjakova dhe Loxha, garën vazhdon Distria Krasniqi

Momentalisht është duke u zhvilluar gara e Grand Slam në Paris të Francës, ku ekipi kosovar i xhudos merr pjesë…

Distria Krasniqi shpallet xhudistja më e mirë në botë: Është diçka speciale

Pas çmimit të trajnerit më të mirë të vitit 2021 në xhudo, edhe një tjetër çmim vjen në Kosovë. Bëhet…