Hetemi kërkon votën e qytetarëve për ndryshim në Leposaviq: Ofrojmë rend dhe ligj

Kandidati për kryetar të komunës së Leposaviqit nga Lëvizja Vetëvendosje, Lulzim Hetemi, ka folur lidhur me kandidimin e tij dhe…

Zgjedhjet në veri, KQZ tregon se ku mund të gjenden qendrat e votimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar sot qytetarët me të drejtë vote në Mitrovicë të Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin…

KQZ publikon fletëvotimet për zgjedhjet në veri

Të dielën, më 23 prill do të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat veriore: Mitrovicë e Veritu, Zubin Potok,…

Vetëm 19 qendra të votimit për zgjedhjet në veri

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ), në mbledhjen e sotme ka miratuar qendrat e votimit për zgjedhjet e jashtëzakonshme më 23 prill…

KQZ-ja publikon raportet financiare të partive politike për vitin 2022

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar raportet e paaudituara financiare të partive politike të vitit 2022. “Duke pasur parasysh…

​KQZ pritet të miratojë qendrat e votimit për zgjedhjet në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot (e premte) do të mbajë mbledhjen radhës në të cilën pritet të bëhet shqyrtimi dhe…

KQZ nesër pritet të miratojë qendrat e votimit për zgjedhjet në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nesër do të mbajë mbledhjen radhës në të cilën pritet të bëhet shqyrtimi dhe miratimi i…

Zgjedhjet në veri, Haxhiu: KQZ dhe insitucionet e sigurisë të vlerësojnë situatën

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu deklaroi sot se është në përgjegjësinë e Komisionit Qendror Zgjedhor dhe insitucioneve të sigurisë për…