Problemi me pajisjet elektronike, KQZ urdhëron regjistrim manual të votuesve

Kreu i KQZ-së në Shqipëri, Ilirjan Celibashi, derisa ka informuar në lidhje me ecurinë e procesit zgjedhor në Tiranë, ka…

​Zgjedhjet lokale në Shqipëri, KQZ jep të dhënat për orën e parë të votimeve

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka publikuar të dhënat për pjesëmarrjen në zgjedhjet vendore deri në orën 08:00. Pas raportimit të…

KQZ vëzhgon zgjedhjet në Shqipëri, fokus votimi i pjesshëm elektronik dhe numërimi i votave

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të vëzhgojë zgjedhjet lokale të 14 majit në Shqipëri. Një delegacion i KQZ-së së…

​Kryetari i zgjedhur i Zubin Potokut pret të betohet: Nëse duhet do ta marr objektin e Komunës

Kryetari i sapo zgjedhur i Komunës së Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, është shprehur i gatshëm të udhëheqë me këtë komunë…

Certifikohet rezultati i zgjedhjeve në katër komunat veriore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve në katër komunat veriore. Por nuk është certifikuar edhe rezultati i…

KQZ: Në PZAP s’u parashtrua asnjë ankesë lidhur me rezultatin e zgjedhjeve në veri

Kryesuesi i Komisionit Qendror Zgjedhor-KQZ, Kreshnik Radoniqi ka njoftuar sot se në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa PZAP nuk është…

KQZ shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në veri

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve lokale në katër komunat veriore të Kosovës. Lëvizja Vetëvendosje ka…

Zgjedhjet në veri, deri në mesditë votuan 1 mijë e 92 qytetarë

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve-KQZ, Valmir Elezi bëri të ditur se deri në orën 15:00 votuan 1092 qytetarë në…