Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Zgjedhjet në Shqipëri, skadon sot afati për regjistrimin e koalicioneve

Sot është dita e fundit për regjistrimin e koalicioneve parazgjedhore në Shqipëri e në këtë kuadër, me Partinë Demokratike pritet…

Shqipëri, nesër afati i fundit për regjistrimin e opozitës në KQZ

Koalicioni opozitar do të quhet “Shqipëria fiton” dhe do të regjistrohet në KQZ nesër. 25 shkurti është edhe afati i…

Osmani kërkon respektim të procedurave ligjore gjatë procesit të certifikimit të rezultateve

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se presin  që çertifikimi i rezultateve…

Javën e ardhshme pritet publikimi i rezultateve përfundimtare

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) pritet të shpallë në fillim të javës së ardhshme rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare të…

​Mbi 9 mijë fletëvotime të ardhura me postë janë shpallur të pavlefshme

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar punën Shërbimi Votues, i cili po bën vlerësimin e rreth 43…

Vijon rinumërimi i mbi 400 vendvotimeve

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve pasditen e djeshme filloi procesi i rinumërimit të 494 vendvotimeve, për të cilat mori…

Zgjedhjet e 25 prillit/ KQZ regjistron sot 9 parti të tjera, cilat janë 4 subjektet që i tha “Jo”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri ka zhvilluar një mbledhje për shqyrtimin e kërkesave për regjistrimin e 13 partive, nga…

Prokuroria Speciale heton disa vota nga diaspora

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim për rinumërimin e 494 vendvotimeve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve. Kjo për…

​Kurteshi imiton Dakën dhe e quan injorante

Mbledhjet e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve tashmë shpesh shoqërohen me debate të ashpra, sidomos me kryetares së KQZ-së Valdete Daka…

Gjendet trupi i pajetë i mësimdhënësit që u hodh nga Ura e Fshajtë

Njësiti i Kërkim Shpëtimit i Gardës Kombëtare të Forcës së Sigurisë së Kosovës sot kanë gjetur trupin e pajetë të…
error: