Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Përfundon afati në KQZ, kërkesa vetëm për dy koalicione parazgjedhore

Sonte në ora 18:00 është përmbyllur afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Zëdhënësi i KQZ-së…

KQZ: Deri më tash kemi marrë njoftime për dy koalicione parazgjedhore

Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka bërë të ditur se deri më tash në këtë institucion janë dorëzuar dy njoftime për…

​Dy ankesa ndaj vendimit të KQZ-së për verifikimin e votuesve jashtë Kosovës

Ndaj vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për verifikimin e aplikuesve për votim jashtë Kosovës, në Panelin Zgjedhor për…

KQZ: S’kemi pranuar ende asnjë deklarim për koalicione parazgjedhore

Partitë politike të regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, të cilat duan të marrin pjesë në zgjedhje përmes koalicionit, duhet…

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha…

Osmani letër KQZ-së: Rishikoni vendimin, vota s’kushtëzohet me një telefonatë

Presidentja në detyrë, Vjosa Osmani i ka dërguar letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, lidhur me procesin e votimit dhe verifikimit…

Ndahen mjetet shtesë për zgjedhjet e parakohshme

Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhje elektronike,  në të cilën ka miratuar ndarjen e mjeteve shtesë për Komisionin Qendror të…

Nesër përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

Nesër është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Kështu ka bërë të ditur kryetarja…
error: