Thaçi-Kushtetueses për zgjedhjet në Podujevë: Respektova Kushtetutën dhe mbrojta shëndetin e popullatës

Prej disa ditësh të dhënat që po publikon Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) flasin për numrin e…

Përplasje për zgjedhjet në Podujevë, Daka ia “mbyll gojën” Kurteshit

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve(KQZ) ka pasur përplasje mes kryetares së këtij Komisioni dhe anëtarit të…

Përplasje në KQZ për zgjedhjet në Podujevë

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve(KQZ) ka pasur përplasje mes kryetares së këtij Komisioni dhe anëtarit të…

Vetëvendosja kërkon të diskutohet për zgjedhjet në Podujevë, Daka thotë se ato caktohen nga Presidenti

Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që në rend të ditës të futet…

Nga 48 parti, vetëm një subjekt politik nuk e dorëzon raportin e shpenzimeve vjetore

Në mbledhjen e sotme të KQZ-së është bërë e ditur se nga 48 parti politike të regjistruara, vetëm një parti…

KQZ pezullon dy parti politike në Kosovë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pezulluar dy subjekte politike në vend për shkak se nuk kanë azhurnuar të dhënat vjetore.…

KQZ përplaset rreth zgjedhjeve në Podujevë, Daka: S’i kemi shtyrë zgjedhjet, as nuk i caktojmë

Anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve po kërkojnë që në mbledhjen e sotme të jetë në rend dite diskutimi për…

KQZ ndërprenë planin operacional për zgjedhjet në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se pas rekomandimit të institucioneve përgjegjëse dhe profesionale, si Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike…

Tre raste me koronavirus, KQZ nuk e sheh të arsyeshme të anulojë zgjedhjet në Podujevë

Dy persona në Kosovë janë identifikuar me koronavirus, por pavarësisht kësaj Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk e sheh të arsyeshme…

KQZ nuk anulon zgjedhjet në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka bërë të ditur sot se zgjedhjet në Podujevë do të mbahen, pavarësisht se dy raste…
error: