Kuvendi voton për zgjedhjen e tre anëtarëve të KPM-së

Kuvendi i Kosovës është në proces të votimit për zgjedhjen e tre anëtarëve të Komisionit të Pavarur të Medieve (KPM).…

​Deputetët e VV-së e quajnë të çuditshëm reagimin e opozitës për KPM dhe jo për RTK-në

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje(LVV) po e konsiderojnë të çuditshme reagimin e deputetes së PDK-së, Blerta Deliu për procesin e intervisitimit…

​Deliu: Në KPM do të emërohen njerëz që kanë brohoritur për partinë që ka fituar zgjedhjet

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu, ka deklaruar se partia në pushtet do të emërojë anëtarë të…

KPM pezullon dy zyrtarët e arrestuar

Komisioni i Pavarur i Mediave (KPM), ka mbajtur sot një mbledhje të jashtëzakonshme, ku ka diskutuar për situatën e krijuar…

​Arrestimet për marrje ryshfeti mbledhin KPM-në: Të gatshëm të ndihmojmë në zhvillimin e hetimeve

Komisioni i Pavarur i Mediave (KPM) është mbledhur sot, pa arrestimit të kryeshefit të tyre dhe drejtorit të financave dhe…

​KPM: Organet e drejtësisë të zbardhin rastin e zyrtarit të dyshuar për marrje ryshfeti

Është arrestuar të martën drejtori i Administratës dhe Financave në Komisionin e Pavarur të Mediave (KPM) me dyshimin e marrjes…

Zgjidhen anëtarët e rinj të Komisionit të Pavarur të Mediave

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar të premten në mbrëmje për anëtarët e Komisionit të Pavarur të Mediave. Granit…

KPM u bën thirrje institucioneve të Kosovës të krijojnë kushte më të favorshme për mediat

Komisioni i Pavarur i Mediave (KPM), me rastin e Ditës botërore e lirisë së shtypit,  inkurajon  mediat të kryejnë punën…

KPM-ja fton mediat të raportojnë me profesionalizën për koronavirusin

Komisioni i Pavarur i Mediave (KPM)  fton të gjitha mediat që të vazhdojnë të kontribuojnë me profesionalizëm në mbulimin e…

KPM pezullon procesin e plotësim-ndryshimit të Kodit Etik

Pas shqetësimeve të ngritura nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës, juristja e medias Flutura Kusari, dhe organizatat e ndryshme vendore…
error: